2019-05-07 10:20  -  LKS Skrbeńsko

Regulamin spadków i awansów Podokręgu Rybnik

Regulamin spadków i awansów Podokręgu Rybnik

W ostatnim czasie bardzo wiele osób pytało nas jak to w końcu jest z tym awansem do Klasy "B",  dlaczego wchodzi tylko jedna drużyna itp. W tym momencie postaramy uciąć wszelkie spekulacje, plotki i rozmowy na ten jakże gorący temat

Zgodnie z punktem § 6 1. Zasady spadków i awansów określa odrębny regulamin spadków i awansów, obowiązujący w Podokręg regulaminu rozgrywek Klasy "C" o wszystkim decyduje specjalny "regulamin spadków i awansów", który prezentujemy poniżej. 

Regulamin spadków i awansów Podokręgu Rybnik w sezonie 2018/2019

1. W związku z reorganizacją rozgrywek w klasach okręgowych Śl.Z.P.N, polegającą na utworzeniu grupy klasy okręgowej na sezon 2019/2020 w której będą uczestniczyły tylko kluby Podokręgów Racibórz i Rybnik w ilości 18 zespołów (po 9 z każdego Podokręgu), należy tak dostosować pozostałe rozgrywki, aby doprowadzić do w/w stanu.

W sezonie 2018/2019 z Podokręgu Rybnik w rozgrywkach IV ligi uczestniczą 3 zespoły, a w rozgrywkach klasy okręgowej uczestniczy 11 zespołów (6 w grupie II okręgówki i 5 w grupie III okręgówki). Z klasy okręgowej zostaną zdegradowane ostatnie zespoły Podokręgu Rybnik w tabeli utworzonej tylko z drużyn rybnickich.

Regulamin uwzględnia wszystkie możliwe opcje, które doprowadzą do stanu 9 zespołów Podokręgu Rybnik w klasie okręgowej.

2. Opcje spadków i awansów zostały przedstawione w tabeli 

3. W każdej z opcji bezpośredni awans z klasy A, B i C uzyskują tylko mistrzowie.

4. W przypadku wystąpienia opcji 5 lub 10 zostaną rozegrane baraże pomiędzy:

14 drużyną klasy A ,a 2 drużyną klasy B oraz 12 drużyną klasy B a 2 drużyną klasy C w przypadku wystąpienia opcji 9 zostaną rozegrane baraże pomiędzy:

15 drużyną klasy A ,a 2 drużyną klasy B oraz 13 drużyną klasy B a 2 drużyną klasy C

5. W przypadku wystąpienia opcji 3, 4 lub 8 w sezonie 2019/2020 w klasie A będzie występować 18 zespołów a w klasie B - 16 zespołów.


ŹRÓDŁO: Śląski Związek Piłki Nożnej Podokręg Rybnik / SLZPN.pl