2023-02-28 06:47  -  LKS Skrbeńsko

Piąty sparing na "piątkę" z plusem !

LKS Skrbeńsko w kolejnym meczu towarzyskim, pokonał w Pawłowicach, miejscowy GKS Pniówek II 8:1 (7:0). To drugie zwycięstwo Zielono-Czerwonych w bieżącym okresie przygotowawczym

⚽️ 4x Brayan Przybyłek

⚽️ 4x Dawid Gamoń

Po ostatniej zasłużonej porażce w Dębieńsku, nasz plan na ten mecz był bardzo prosty. Poprawić grę tak, by to rywal musiał częściej biegać za piłką. Mimo nie najlepszej frekwencji wśród zawodników, wiedzieliśmy, że stać nas na to. Po raz kolejny od początku ruszyliśmy na rywala. Już po szybkich ciosach w 4️⃣ i 6️⃣ minucie prowadziliśmy 2:0. Kolejnemu rywalowi dał się we znaki przesunięty do ataku Brayan Przybyłek. To on, na zmianę z Dawidem Gamoniem zdobywali kolejne bramki dla LKS-u, które jeszcze w pierwszej połowie padały odpowiednio w 1️⃣9️⃣, 2️⃣3️⃣, 3️⃣4️⃣, 4️⃣0️⃣ i 4️⃣3️⃣ minucie. Można powiedzieć, że do przerwy oglądaliśmy koncert gry Zielono-Czerwonych. Przeciwnik, chodź nie taki słaby jak by wskazywał wynik, wyglądał na bardzo zaskoczonego takim obrotem spraw.

Na drugą połowę wyszliśmy po przeprowadzeniu kilku zmian personalnych. Szansę gry otrzymał każdy obecny zawodnik, bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy testowani, którzy mamy nadzieję, jeszcze zimą dołączą do kadry LKS-u. Gospodarze honorowego gola zdobyli w 5️⃣4️⃣ minucie. Przy trójce sędziów z pewnością nie byłby on uznany gdyż aż trzech graczy Pniówka w momencie podania wyraźnie znajdywało się na pozycji spalonej. Wynik spotkania po błędzie defensywy gospodarzy, w 6️⃣3️⃣ minucie ustalił Dawid Gamoń, dorównując tym samym Brayanowi w ilości strzelonych bramek. Ostatnie 10 minut graliśmy już po kolejnych zmianach i w trudnych warunkach pogodowych. W końcówce urazu nabawił się Mateusz Gamoń ale po wstępnych oględzinach nie wyglądał on na tyle groźny, by młodszego z braci mogło za tydzień zabraknąć.

Kolejny raz mamy dużo okazji i potrafimy je zamienić na gole. Co cieszy jeszcze bardziej, pierwszy raz w tym roku zagraliśmy tak naprawdę na zero z tyłu. Praca nad defensywą przyniosła oczekiwane efekty. Liczymy, że w kolejnych sparingach będzie to kontynuowane.

I połowa - Zaw. Testowany I, Prochasek, Okoń, Zaw. Testowany II, Lubowski, Piguła, Pluta, Piszczek, Szczepański, Przybyłek, D. Gamoń

II połowa - Zaw. Testowany I, Lubowski, Okoń, Zaw. Testowany II, M. Gamoń (85' Wieczorek), Piguła, Wieczorek (70'Pluta), Zaw. Testowany III, Nowok, Przybyłek (80' Piszczek), D. Gamoń (80' Szczepański)

GKS Pniówek II Pawłowice dziękujemy za gościnę, mecz i życzymy powodzenia w lidze 🤝 !