2023-02-20 00:20  -  LKS Skrbeńsko

Dwa oblicza Zielono-Czerwonych

LKS Skrbeńsko w kolejnym meczu kontrolnym, rozgrywanym w Dębieńsku, przegrał z reprezentantem rybnickiej B-klasy - Płomieniem Czuchów 2:4 (2:2).

Czwarty sparing rozgrywaliśmy w trudnych warunkach. W niedzielny poranek, przez gminę Czerwionka-Leszczyny przeszła ogromna ulewa i na murawie było bardzo dużo wody. Nie odebrało to jednak chęci do gry obu drużynom.

Początek spotkania wyśmienity z naszej strony. Już w 2️⃣ i 5️⃣ minucie, dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Brayan Przybyłek. Po kwadransie mogliśmy prowadzić nawet 4:0. Niestety, pod bramką Czuchowa brakowało skuteczności. Taki przebieg sytuacji wyraźnie pobudził gospodarzy do lepszej gry. W 2️⃣0️⃣ minucie zdobyli bramkę kontaktową, a nasza defensywa zaczęła mieć problemy z bardzo szybkimi napastnikami Płomienia. W 2️⃣5️⃣ minucie mecz zaczął się od nowa. Gospodarze wyrównali po kolejnej szybkiej akcji. LKS na połowie rywala dalej spisywał się bardzo dobrze ale pod naszą bramką także bywało niebezpiecznie. Do przerwy już jednak żadnych goli nie oglądaliśmy.

Po zmianie stron w naszych szeregach nastąpiło kilka zmian. Zmieniliśmy również ustawienie. Niestety, w drugiej połowie prezentowaliśmy się mówiąc lekko - bardzo średnio. W 5️⃣7️⃣ minucie gospodarze objęli prowadzenie po kolejnej akcji z prawej strony boiska. Co gorsza, kilka minut pózniej po brutalnym faulu jednego z rywali, boisko musiał opuścić Dawid Gamoń i nasze atuty w ofensywie znacznie zmalały. Chwilę po Dawidzie, z placu gry zejść musiał Adaś Brzyszkowski i musieliśmy eksperymentować z ustawieniem. W 8️⃣2️⃣ minucie, za zagranie ręką naszego obrońcy, gospodarze otrzymali rzut karny. Bliski obrony był Grużewski ale piłka ostatecznie wpadła do siatki ustalając wynik tego meczu. Końcówka spotkania bez większej historii. Zawodnicy Płomienia i LKS-u mocno już odczuwali trudy biegania na dużym, mokrym boisku.

I połowa - Grużewski, Prochasek, Kubala, Shevelyov, Lubowski, Brzyszkowski, Pluta, Okoń, Jędrzejkiewicz, Przybyłek, D. Gamoń

II połowa - Grużewski, Piszczek, Okoń, Shevelyov, Lubowski (Gardian), M. Gamoń, Brzyszkowski (Kubala), Pluta, Jędrzejkiewicz, Surowy, D. Gamoń (Przybyłek) (Kruszyk)

Pracujemy dalej nad formą i widzimy się za tydzień w starciu z GKS Pniówek II Pawłowice.