GKS Pierwszy II Chwałowice

2

:

2

90' LKS Skrbeńsko Marcin Lubowski
90' GKS Pierwszy II Chwałowice Damian Bernacki
80' LKS Skrbeńsko Przemysław Prochasek
80' GKS Pierwszy II Chwałowice Wojciech Guzy
76' LKS Skrbeńsko Szymon Kubala
71' GKS Pierwszy II Chwałowice Łukasz Barczuk
60' GKS Pierwszy II Chwałowice Łukasz Barczuk
41' LKS Skrbeńsko Jacek Bogacz
5' GKS Pierwszy II Chwałowice Wojciech Guzy

LKS Skrbeńsko w 7 kolejce Football Center C-klasy Rybnik zremisował na własnym boisku z liderem tabeli - GKS Pierwszy II Chwałowice 2:2 (1:1). Dla gości była to dopiero pierwsza strata punktów w obecnym sezonie.

Mecz obfitował w piękne gole LKS-u ale też w wiele spięć i niepotrzebnych zgrzytów. Niestety, również jednym z głównych aktorów tego widowiska został sędzia główny

O ile LKS-owi nie udaje się zbyt często zwyciężać na wyjazdach, to na własnym podwórku jest niepokonany od 23 kwietnia b.r.. We wszystkich ostatnich ośmiu spotkaniach, Zielono-Czerwoni odprawiali do domu rywali z kwitkiem. Natomiast rywal z Chwałowic w tym sezonie radzi sobie wyśmienicie. W każdym z sześciu meczów schodzili z boiska jako zwycięzcy i z wyraźną przewagą przewodzą w tabeli. Jasne więc było, że któraś z serii po niedzielnym starciu musiała zostać przerwana...

Od początku dało się zauważyć, że mierzymy się z najmocniejszym rywalem w lidze. Goście od pierwszego gwizdka narzucili swój styl gry starając się szybko objąć prowadzenie. Udało im się to za sprawą Wojciecha Guzego, dość szczęśliwie już w 5 minucie gry. Nie zaczęliśmy tego spotkania dobrze. Było widać, że rywal jest szybszy, agresywniejszy i dobrze radzi sobie z piłką przy nodze. Jednak im dłużej trwała pierwsza połowa, gra się wyrównywała. Po jednym ze stałych fragmentów gry doprowadziliśmy do wyrównania. W 41 minucie strzał Dawida Gamonia został zablokowany po czym fantastycznym uderzeniem z 30 metrów popisał się Jacek Bogacz. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Po zmianie stron widzieliśmy wyrównane widowisko, niestety często z ostrymi faulami i niepotrzebnymi spięciami, z którymi najbardziej nie radził sobie sędzia główny. Pierwszy kwadrans ponownie należał do Chwałowic. Od straty drugiego gola w dwóch przypadkach uchronił nas Jonatan Grużewski. Po przewadze GKS-u nastąpił zryw Zielono-Czerwonych. Najpierw gości uratował słupek, a chwilę pózniej golkiper przenosząc piłkę koniuszkami palców nad poprzeczką. Niestety w 71 minucie, po rzucie rożnym rywale ponownie objęli prowadzenie. Złe krycie naszej defensywy wykorzystał strzelając głową z najbliższej odległości kapitan GKS-u Łukasz Barczuk. Na nasze szczęście, tym razem odpowiedź LKS-u przyszła bardzo szybko. Pięć minut później prawdziwą petardą, fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego niemal z połowy boiska popisał się Szymon Kubala. Jeżeli pierwsza bramka Jacka to "stadiony świata" to co powiedzieć o drugiej ?! Kto był nie żałuje. Drugi gol naszego zespołu wyraźnie poirytował Chwałowiczan i chyba arbitra tego meczu. Zawodnicy lidera popisywali się coraz głupszymi faulami i nieodpowiedzialnymi zachowaniami na co praktycznie w ogóle nie reagował Pan w czarnym trykocie. Sędzia Płowaś najbardziej popisał się w 85 minucie, gdzie nie podyktował rzutu karnego po ewidentnym faulu na Dawidzie Gamoniu. Na boisku i trybunach mocno zawrzalo, w kierunku arbitra poleciało niestety wiele niecenzuralnych słów. Niczym niewzruszony kazał wznowić grę od rzutu sędziowskiego. Niestety, Dawid nie był w stanie zejść z boiska o własnych siłach i nie mógł pomóc w końcowce kolegom na boisku. Do końca meczu szukaliśmy zwycięstwa. W 95 mieliśmy dwie świetne sytuacje, jednak ani Szymonowi ani Dominikowi nie udało się umieścić piłki w siatce.

Sędzia zakończył mecz, a z trybun można było usłyszeć gromkie "dziękujemy". To tylko pokazuje jak mocno LKS postawił się nieomylnemu dotąd liderowi. Były momenty, że cierpieliśmy w tym spotkaniu, każdy dał z siebie 110 procent, w ostatnim kwadransie gry byliśmy dużo lepsi i bardzo blisko zwycięstwa. Niestety po raz kolejny zabrakło szczęścia i tym razem prawidłowych decyzji sędziowskich.

Kolejna szansa do poprawienia dorobku punktowego już w kolejną niedzielę, gdzie o 11:30 zmierzymy się na wyjeździe z Interem II Krostoszowice. Serdecznie zapraszamy !

2022-10-02 11:00

Artur Surowy, Marcin Lubowski, Mateusz Gamoń, Kacper Piszczek, Jakub Szczepański, Bartosz Kruszyk