LKS Skrbeńsko

2

:

1

89' LKS Skrbeńsko Dominik Jędrzejkiewicz
75' LKS Unia Książenice Adrian Godula
73' LKS Unia Książenice Jędrzej Dobrzeniecki
72' LKS Skrbeńsko Kacper Piszczek
58' LKS Unia Książenice Dawid Szpot
58' LKS Skrbeńsko Daniel Caniboł
55' LKS Unia Książenice Radosław Wójcik
28' LKS Unia Książenice Dariusz Dziedzic

Niestety, w drugim spotkaniu sezonu 22/23, LKS Skrbeńsko przegrał na wyjeździe z Unią Książenice 1:2 (1:0).

Przystępując do meczu z Unią obawialiśmy się jednego - wąskiej kadry. Do dalekich Książenic udaliśmy się tylko w dwunastoosobowym składzie. Na boisku zabrakło wielu graczy z podstawowego składu m.in. Brayana Przybyłka, Łukasza Pluty, Jacka Bogacza, Artura Surowego czy też Michała Okonia, a także Kamila Konewki i Marcina Lubowskiego, którzy od dłuższego czasu leczą poważne kontuzje. Zmuszony do gry w tym spotkaniu był trener Daniel Caniboł, a kilku zawodników nie wystąpiło na swoich pozycjach. Mimo tego jak zawsze graliśmy o pełną pulę. Pierwszą groźną i w zasadzie jedyną tak groźną akcję w pierwszej połowie przeprowadzili gospodarze. Piłka po dośrodkowaniu jednego z zawodników wpadła za kołnierz Grużewskiego odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. Po tej sytuacji coraz częściej i śmielej atakowała nasza drużyna. Swoje szanse mieli m.in. Jędrzejkiewicz i Gamoń, którzy w obu przypadkach uderzali tuż obok słupka. W 28 minucie LKS dopiął swego. Po strzale Szymona Piguły, piłka odbiła się od obrońcy Unii i wpadła do siatki. Po strzelonym golu mieliśmy szansę na podwyższenie wyniku. Tuż nad poprzeczką strzelał Brzyszkowski. Drugiego gola także mógł zdobyć bardzo dobrze prezentujący się od początku sezonu Szymon Piguła lecz za długo zwlekał z strzałem i został zablokowany. W pierwszej połowie posiadaliśmy przewagę co potwierdzała m.in. statystyka rzutów rożnych. Z dobrymi nastrojami, chęcią podwyższenia i uspokojenia meczu schodziliśmy na przerwę. Ciekawostką jest to, że wyjątkowo nasz zespół nie schodził do szatni, ponieważ panował w niej istnie tropikalny klimat.
Po wznowieniu, szybko mogliśmy zrealizować swoje założenia. Doskonałą szansę " 2 na 1" zmarnował Jędrzejkiewicz. Ta sytuacja zemściła się kilka minut później, chodź wcale nie powinno do tego dojść. W 57 minucie gry, Unici wykonywali akcję podczas której jednego z zawodników rzekomo faulował Szymon Kubala. Po zwykłym starciu bark w bark arbiter wskazał na wapno. Podyktował rzut karny chodź tak naprawdę "faul" miał miejsce dobry metr, dwa przed polem karnym. Na nic zdały się protesty, za które trener Caniboł zobaczył żółty kartonik. Po spotkaniu sędzia Tomasz Żółkiewicz przyznał, że mógł popełnić błąd, tłumacząc się jednocześnie, że trudno się gwiżdże bez sędziów liniowych. Jedenastkę pewnie wykorzystał napastnik Unii - Dawid Szpot. Sytuacja ta mocno podcięła skrzydła zielono czerwonym, miejscowym wręcz przeciwnie. LKS chciał odpowiedzieć jak najszybciej. Teraz wiemy, że to był błąd bo nie potrafiliśmy przeprowadzić spokojnej akcji od tyłu, jak to miało miejsce w pierwszych 45 minutach. Co gorsza, w 75 minucie Adrianowi Goduli wyszedł strzał jakiego z pewnością na kolejnych dziesięć prób nie potrafił by go wykonać. Zawodnik z nr 10 na plecach uderzył precyzyjnie z trudnej pozycji i przelobował Jonatana Grużewskiego co wiemy, że nie jest łatwą sztuką. W końcówce próbowaliśmy doprowadzić do wyrównania ale mocno zdeterminowana defensywa Książenic nie pozwalała na zbyt dużo. Co jasne, gospodarze mieli wtedy okazję do kontr, które nie przyniosły im jednak więcej bramek. Niestety, LKS również mimo masowych ataków nie zdołał wyrównać i trzy punkty zostały w Książenicach.
Szkoda tego spotkania bo tak naprawdę mieliśmy wszystko w swoich nogach. Mimo skromnego prowadzenia, kontrolowaliśmy mecz. Po feralnej 58 minucie, odwróciło się wszystko o niemal 180 stopni. Wówczas w naszej grze było za dużo chaosu. Dostosowaliśmy się do poziomu przeciwnika i graliśmy banalnie prostą piłkę.
Szansę na poprawę humorów, zawodnicy, sztab, działacze i kibice LKS-u dostaną już w najbliższą niedzielę, gdzie o 11:00 zainaugurujemy sezon na Zielonej w Skrbeńsku. Przeciwnikiem będzie MKS Polaris Żory, którego pod koniec ubiegłego sezonu pokonaliśmy 10:0. Nie liczymy na równie wysoki wynik. Najważniejsze bedą trzy punkty.