2022-02-21 10:07  -  LKS Skrbeńsko

Pewna wygrana z Łaziskami

Pewna wygrana z Łaziskami

LKS Skrbeńsko w trzecim sparingu, a drugim meczu w lidze o Puchar Wójta Gminy Godów pokonał występującą w klasie "A" - Polonię Łaziska 4:1 (2:0). 

Rywale dotąd, podczas przygotowań do sezonu nie spisywali się najlepiej. Świadczyły o tym trzy porażki w gminnym turnieju. Do spotkania z naszą drużyną, Polonia miała przystąpić już w znacznie mocniejszym składzie i powalczyć o pierwsze punkty. Jednak od  pierwszego gwizdka sędziego to LKS przejął inicjatywę i za sprawą Dawida Gamonia szybko objął prowadzenie. Niedługo po zdobyciu pierwszego gola, zaskakującym strzałem popisał się jeden z zawodników testowanych i LKS podwyższył prowadzenie. Duży wpływ na grę miał bardzo silny wiatr co w tym przypadku pomogło Zielono-Czerwonym. Po zmianie stron w dalszym ciągu rządził w dużej mierze wiatr ale nie przeszkodził on na tyle naszym zawodnikom by nie mogli stwarzać sobie dogodnych sytuacji. Pierwsza stuprocentowa okazja została zmarnowana ale następna już przyniosła trzeciego gola. Dawid Gamoń wyskoczył zza obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Polonii. Kwadrans przed końcem spotkania, Gamoń skompletował hat-tricka podwyższając prowadzenie LKS-u już do czterech bramek. Rywale nie potrafili poradzić sobie z naszą dobrze ustawioną defensywą. W końcówce spotkania, honorową bramkę dla łaziszczan zdobył były kapitan Zielono-Czerwonych - Marcin Marcol. Chwilę później arbiter zakończył mecz i mogliśmy cieszyć się z okazałego zwycięstwa nad rywalem grającym dwie klasy wyżej.  

Kolejny sparing nasz zespół rozegra prawdopodobnie już w kolejną niedzielę, 27 lutego na boisku w Dębieńsku. Przeciwnikiem Zielono-Czerwonych ma być drużyna LKS Ruch Stanowice.