2022-02-06 12:15  -  LKS Skrbeńsko

Pierwszy sparing przegrany

LKS Skrbeńsko rozegrał pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej. Nie poszedł on do końca po naszej myśli, ponieważ musieliśmy uznać wyższość LKS Zwonowice, przegrywając 1:3 (0:2).

Długo szukaliśmy sparingpartnera na ten weekend. Ostatecznie na nieco ponad dwie doby przed meczem udało się namówić rywali z Zwonowic. Niestety, w ostatnim tygodniu niespodziewane choroby i kontuzje w dużym stopniu przetrzepały naszą kadrę i zmuszeni byliśmy stawić się w Radlinie w nieco eksperymentalnym składzie. Warto odnotować, iż w bramce zadebiutował 16-letni Rafał Borowski, w środku pomocy zagrał etatowy bramkarz Jonatan Grużewski, a w ataku mieliśmy duet braci Kosmala. Bardziej doświadczona drużyna z Zwonowic prowadziła grę, jednak my również próbowaliśmy zagrażać ich bramce. Do przerwy rywale prowadzili 2:0 jednak dało się zauważyć kilka dobrych momentów w grze LKS-u. Po przerwie gra wyrównała się bardziej i dowodem tego była zremisowana ta część gry 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył grający trener Daniel Caniboł. Ostatecznie przegraliśmy mimo wszystko z wyżej notowanym rywalem (B-klasa Racibórz) 1:3. Mimo porażki, patrzymy pozytywnie w przyszłość. Liczymy, że w kolejnych spotkaniach do gry wróci już większość zawodników i będziemy mogli walczyć o sparingowe zwycięstwa.

Za tydzień, w niedzielę 13 lutego, również na boisku w Radlinie zagramy pierwszy mecz w ramach Ligi Pucharu Wójta Gminy Godów. Przeciwnikiem będzie Inter Krostoszowice. Zapraszamy na to spotkanie już dziś.