2022-01-08 19:00  -  LKS Skrbeńsko

Wizyta u Prezesa LKS Skrbeńsko...

Wizyta u Prezesa LKS Skrbeńsko...

    Często, dość głośno słyszy się, że Nowy Rok wiąże się z nowymi możliwościami. W pierwszym tygodniu 2022 roku postanowiliśmy wybrać się do... gabinetu prezesa naszego Ludowego Klubu Sportowego. Miła - jeszcze trochę świąteczna atmosfera towarzyszyła temu spotkaniu od początku. Jak to już bywa u nas, nie zabrakło miejsca na to by poruszyć poważne tematy, jak również pożartować.

    

    Jak wszystkim sympatykom naszego zespołu wiadomo, w 2022 roku będziemy celebrowali 35-lecie istnienia. Jest to dla nas czas szczególny, więc nie mogliśmy nie zapytać Daniela Grygierka co się u niego pojawia na samą myśl, że klubik znad czeskiej granicy już tyle czasu pisze fajną historię.

     - "Ten Nowy Rok w zasadzie jak każdy, będzie dla nas ogromnym wyzwaniem. Jest on o tyle szczególny, bo jubileuszowy. To piękny czas i nie wyobrażam by mógł on mieć inne barwy niż zielono-czerwone. Ten rok może mieć dwa kolory. Jako zarząd klubu musimy zrobić wszystko by drużyna wróciła na właściwe, godne historii klubu tory. Atmosfera, jaka została zbudowana wokół naszego klubu jest wspaniała. Czułem wzruszenie, gdy podczas meczu derbowego był słyszalny doping na całym obiekcie. Mimo, że kilka razy w tym sezonie zagraliśmy poniżej oczekiwań, kibice spisali się na medal, dali nam ogromne wsparcie i jeszcze większe chęci do dalszej pracy. Wierzę, że w tym szczególnym sezonie doping na Z25 będzie czymś normalnym".

    Nie mogliśmy również zapytać o przyszłość trenera - Daniela Caniboła, który jak pewnie doskonale pamiętacie był związany z klubem tymczasową umową do końca 2021 roku, oraz ewentualne ruchy transferowe.

     - "Daniel Caniboł przejął stery w klubie w naprawdę trudnej chwili. Mało kto zdecydował by się na to. Jest to młody szkoleniowiec dopiero stojący u progu kariery trenerskiej, lecz nie boi się wyzwań. Mówiąc o tym przypomina mi się dzień, w którym wybrano mnie prezesem klubu. Postawa na boisku, atmosfera w szatni nie pozostawiły nam żadnych wątpliwości. Jestem szczęśliwy, że zespół prowadzi osoba tak mocno zakorzeniona w miejscowych kręgach. Osoba, której serce jest zawsze z nami. Nie było innej opcji jak kontynuować współpracę. Od początku 2022 roku, wspólnie będziemy budowali drużynę na miarę oczekiwań. Obok Daniela jest jeszcze Adam Jeżewski, który poprowadzi młodzieżowców. Cieszę się, że młodzi, bardzo ambitni ludzie chcą z nami współpracować. Myślę, że właśnie ta drużyna juniorów, która się "buduje" jest najlepszym prezentem dla kibiców naszego klubu w tym roku. Musimy pamiętać o podstawie. Drużyna juniorów powinna być dla nas fundamentem i światełkiem na lepszą przyszłość. Młodzieżowcy, wchodzący do pierwszego zespołu za rok, dwa, może trzy... muszą pociągnąć nas do góry." - zakomunikował dość jasno Prezes Zarządu, wspominając jeszcze o drużynie juniorów.

     Jak się dowiedzieliśmy podczas klubowej "wigilijki", karierę kończy Piotr Mojżesz, oraz chwilę przerwy od piłki chce wprowadzić w swoje życie Brayan Przybyłek. Spytaliśmy więc również, czy będą jakieś ruchy transferowe jeszcze tej zimy.

     - "Tak, będą. Rozmowy z kilkoma zawodnikami są już bardzo zaawansowane. Nie będę jednak teraz podawać nazwisk. O wszystkim będziemy informowali na bieżąco już niebawem. Nie szykujemy się jednak na wielkie rewolucje kadrowe" - mówił nam Prezes..