2021-11-24 12:04  -  LKS Skrbeńsko

Nowe rozgrywki w przerwie zimowej

Nowe rozgrywki w przerwie zimowej

Od trzeciej ligi w dół, wszystkie rozgrywki już dobiegły końca. Przed nami długa przerwa zimowa, podczas której każda drużyna będzie szlifowała formę by ta eksplodowała na pierwsze mecze rundy wiosennej. Nie inaczej jest w naszym regionie gdzie powstaje Liga o Puchar Wójta Gminy Godów.

W ubiegłych latach, co roku organizowany był w okresie letnim jednodniowy turniej o Puchar Wójta Gminy Godów. Niestety, ostatnimi czasy, te rozgrywki zostały nieco zapomniane. Dlatego jesienią wystąpił nowy pomysł gry o trofeum, na które Pan Wójt Mariusz Adamczyk wraz z swoimi współpracownikami przystał. Mało tego, zostaliśmy doinformowani, że koszty wynajmu boisk pokrywała będzie właśnie gmina. Wszystkie drużyny zaakceptowały pomysł i już w styczniu ruszy Liga o Puchar Wójta Gminy Godów.

Zasady są bardzo proste. Sześć zespołów z naszej gminy, będzie rozgrywało mecze systemem "każdy z każdym". Więc każda drużyna będzie miała do rozegrania po pięć spotkań, po których zliczone zostaną punkty i bilans bramkowy. Najlepsza drużyna dostanie Puchar i tytuł najlepszej ekipy w gminie. Co ważne, nie będzie to turniej rozgrywany jak to miało dotąd miejsce w jednym dniu, a kluby mają same ze sobą uzgadniać terminy spotkań. 

Jak narazie pomysł wydaje się być udany. Zespoły będą mogły dobrze przygotować się do rundy rewanżowej, a przy okazji powalczyć o trofeum przez co m.in. frekwencja wśród zawodników może być większa. Z wiadomych względów o nasze zwycięstwo będzie ciężko, aczkolwiek to tylko mecze sparingowe więc wszystko może się zdarzyć. 

Rywalami LKS-u będą:

1. LKS Gwiazda Skrzyszów (klasa okręgowa)

2. LKS Polonia Łaziska (klasa "A") 

3. Poltent Inter Krostoszowice (klasa "B" i "C") -13.02.2022, godz. 11:00, Boisko Radlin

4. KS 27 Gołkowice (klasa "B" i "C") 

5. LKS Olza Godów (klasa "B")