2021-10-10 00:28  -  LKS Skrbeńsko

Cenny remis z liderem

Cenny remis z liderem
Herb klubu LKS Skrbeńsko
Herb klubu GKS Pierwszy II Chwałowice

LKS Skrbeńsko

vs

GKS Pierwszy II Chwałowice

1

:

1

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
95' GKS Pierwszy II Chwałowice Dawid Przezdzing
76' GKS Pierwszy II Chwałowice Michał Farat
51' GKS Pierwszy II Chwałowice Mateusz Kołodziejski

LKS Skrbeńsko w 7 kolejce zmagań Football Center "C" Klasy Rybnik zremisował na własnym boisku z GKS-em Pierwszy II Chwałowice 1:1 (0:0). 

Na mecz z liderem, LKS przystępował niestety bez kilku ważnych zawodników. Mimo to mobilizacja by przełamać złą passę meczów u siebie była na najwyższym poziomie. Mobilizacja przełożyła się na boisko, ponieważ od pierwszej minuty było widać ogromne zaangażowanie Zielono-Czerwonych. Oprócz zaangażowania była naprawdę bardzo dobra gra i szkoda, że mimo kilku dobrych okazji nie potrafiliśmy w pierwszej połowie umieścić piłki w siatce. Drużyna z Chwałowic być może była zaskoczona naszą przewagą i nie przypominała drużyny będącej aktualnie na pierwszym miejscu w tabeli. Co nie udało się w pierwszej połowie, wpadło w 58 minucie. Świetną akcję pewnym strzałem obok bramkarza wykończył Daniel Bacheń. Dla byłego napastnika LKS 99 Pruchna była to pierwsza bramka w naszym zespole. Asystował po raz kolejny w tym sezonie Robert Makles. Po zdobytym golu nieco odważniej do ataku ruszyli goście ale nie potrafili poważniej zagrozić naszej bramce. Po naszej stronie były okazje do podwyższenia prowadzenia. Niestety im dłużej trwał mecz, po naszej stronie dała znać o sobie krótka w tym dniu ławka rezerwowych. Bardziej doświadczeni zawodnicy opadali z sił przez co nasza gra w ostatnich 15 minutach wyraźnie "siadła". Chwałowice wykorzystały swoją szansę w 76 minucie. Do siatki trafił Michał Fatan, a przy strzale napastnika gości kontuzji doznał nasz golkiper Jonatan Grużewski. Mieliśmy kilka minut przerwy w grze, a "Johnego" w bramce zmienił Maciej Adamski. W końcowych fragmentach spotkania, żadna z drużyn nie zaryzykowała dlatego więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. 

Po tym spotkaniu wśród zawodników, zarządu i kibiców naszej drużyny panowały mieszane odczucia. Szkoda niewykorzystanej szansy na zwycięstwo ale z drugiej strony patrząc, mając niepełny skład i słabe ostatnie minuty trzeba przyjąć punkt z liderem tabeli na klatę. Za tydzień LKS uda się już drugi raz w tym sezonie do Żor na boisko przy tzw. "ZMP". Tym razem rywalem Skrbeńszczan będzie druga drużyna korzystająca z tego boiska - LKS Rój.

Spotkanie w niedzielę o godzinie 15:00. Serdecznie Zapraszamy !