LKS Skrbeńsko

3

:

2

90' LKS Żar Szeroka Witold Rejbicz
81' LKS Skrbeńsko Andrzej Wodecki
80' LKS Żar Szeroka Karol Koczorowski
76' LKS Skrbeńsko Przemysław Prochasek
75' LKS Żar Szeroka Bartosz Ziółkowski
66' LKS Skrbeńsko Matthieu Dhumerelle
55' LKS Żar Szeroka Karol Koczorowski
39' LKS Żar Szeroka Stanisław Ewertowski
32' LKS Żar Szeroka Krzysztof Mazur
28' LKS Żar Szeroka Radosław Kasprzak
3' LKS Żar Szeroka Marek Borowiecki

LKS Skrbeńsko w meczu inaugurującym sezon przegrał z LKS Żar Szeroka 2:3 (0:2).

Skład: Iciaszczyk - Lubowski, Prochasek, Jeżewski, Konewka - Surowy, Makles, Przybyłek [c], Wodecki, Dhumerelle - Gamoń, zagrali także: Kuchcik, Kosmala i Szwajlik.

Gospodarze postawili twarde warunki gry. Bramki straciliśmy jednak po stałych fragmentach. Żar już w 3 minucie objął prowadzenie. Od pierwszego gwizdka zespół gospodarzy zepchnął  nas do defensywy czego efektem było cztery kolejne rzuty rożne. Niestety, ostatni potrafili  rywale wykorzystać i szybko musieliśmy gonić  wynik. LKS mógł doprowadzić do remisu po  świetnej akcji i strzale głową Surowego. Świetną  interwencją popisał się bramkarz Żaru, który  sparował piłkę na poprzeczkę, a ta w konsekwencji opuściła boisko. W 39 minucie Szeroka  podwyższyła prowadzenie. Rzut wolny i wrzutka  z boku boiska, błędy w kryciu naszego zespołu i  drugi gol dla miejscowych. Na przerwę  schodziliśmy z kiepskimi humorami przegrywając 0:2.

Po zmianie stron dążyliśmy do zdobycia gola ale Szeroka szybko mogła zamknąć ten mecz. W 54 minucie zagranie ręką naszego zawodnika w polu karnym i sędzia zasłużenie wskazał na "wapno". Do piłki podszedł bramkarz Żaru lecz jego nienajlepszy strzał świetnie obronił Grzegorz Iciaszczyk (nominalny obrońca, z konieczności dzisiaj bronił naszej bramki). Ta sytuacja jeszcze bardziej napędziła nasz zespół. Kilka minut później na boisku pojawił się trener Piotr Szwajlik. Po jednej z jego akcji i faulu zawodnika gospodarzy, w 66 minucie to my mieliśmy rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Matthieu Dhumerelle.    Nasza drużyna ambitnie dążyła do wyrównania,  stawiała coraz bardziej na atak w związku z czym narażała się na kontrataki. Po jednej z takich akcji, Żar w 80 minucie miał kolejny rzut wolny.  Dośrodkowanie w pole karne i po dosyć  kontrowersyjnej sytuacji Szeroka strzałem z  bliskiej odległości podwyższa prowadzenie. LKS nie zwiesił głów czego efektem była bramka  kontaktowa już minutę później. Dobrym strzałem  popisał się Andrzej Wodecki. W końcowych  minutach rzuciliśmy wszystko na jedną kartę.  Naszej drużynie ewidentnie należał się drugi rzut  karny po kolejnym faulu na Szwajliku. Ku zaskoczeniu nawet trenera rywali gwizdek arbitra w tej sytuacji milczał. Musieliśmy więc szukać  szczęścia w rozpaczliwych atakach w doliczonym  czasie gry. Niestety, mimo chęci nie  doprowadziliśmy do wyrównania i pierwszy mecz w  sezonie zakończył się dla LKS-u minimalną porażką.

Wystąpiliśmy dzisiaj niestety w dosyć okrojonym  składzie ale pokazaliśmy pazur i na pewno nie  byliśmy zespołem słabszym. Za ambicję i wolę  walki punktów jednak nie przysługują, a liczy się to co w "sieci".

W drugiej kolejce zmierzymy się na własnym  boisku z GKS Dąb II Gaszowice, który dzisiaj  pokonał wydaje się mocny zespół Zrywu Bzie.  Szykuje się więc kolejne ciężkie starcie. Wcześniej, bo już w środę, także w Skrbeńsku, zagramy w  ramach II rundy Pucharu Polski z czwartoligową  Unią Książenice.

Już teraz serdecznie zapraszamy na te spotkania !

2021-08-29 17:00