Zryw Bzie

2

:

1

90' LKS Skrbeńsko Sebastian Kopel
90' LKS Skrbeńsko Jonatan Grużewski
90' Zryw Bzie Jarosław Janecki
85' Zryw Bzie Jarosław Janecki
78' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
74' LKS Skrbeńsko Brayan Przybyłek
29' Zryw Bzie Paweł Jany
11' LKS Skrbeńsko Błażej Karasek
8' Zryw Bzie Jarosław Gatner
5' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol

LKS Skrbeńsko w meczu kończącym sezon 2020/21 pokonał na własnym boisku LKS Zryw Jastrzębie-Bzie 2:1 (1:1). Tym zwycięstwem przypieczętowaliśmy drugie miejsce w tabeli.

Spotkanie kończące dla obu ekip sezon zapowiadało się bardzo interesująco. Zderzyć się miały bowiem dwie najlepsze drużyny na wiosnę. Zryw Bzie w rundzie rewanżowej nie znalazł pogromcy, przerwał imponującą passę Jedności Jejkowice, a także m.in. wygrał w imponującym stylu derby z Ruptawą. Nasz zespół także na wiosnę dotąd imponował formą. Przegraliśmy tylko jedno spotkanie, dosyć pechowo z Jejkowicami, z reszty wychodziliśmy zwycięsko.

Nawet najwięksi optymiści nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku spotkania. W 5 minucie, nasz zespół na prowadzenie wyprowadził strzelając 33 gola w sezonie Marcin Marcol. Trzy minuty później, złą interwencję zaliczył golkiper Zrywu- Jarosław Gatner. Odbił piłkę rękami po za polem karnym za co słusznie otrzymał czerwony kartonik. Zespół gości musiał więc praktycznie całe spotkanie radzić sobie w osłabieniu. Mecz jednak był bardzo wyrównany, co mówiąc szczerze nie wystawiało najlepszej noty naszemu zespołowi. Posiadaliśmy przewagę w posiadaniu piłki lecz nie mogliśmy stworzyć sobie na tyle dobrych sytuacji by myśleć o powiększeniu przewagi. Z tyłu głowy nasi zawodnicy mieli z pewnością aktualną sytuację w tabeli i nie chcieli zbytnio ryzykować, by nie narażać się na szybkie kontry, z których znany jest zespół z Bzia. W 29 minucie, sędzia podjął kontrowersyjną decyzję w odgwizdaniu przewinienia naszego obrońcy. Za dyskusje żółtą kartką został ukarany nasz trener, a pół minuty później po dokładnej centrze na głowę Pawła Janego goście doprowadzili do remisu. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
    W drugiej połowie kontrowaliśmy grę, długo jednak nie potrafiliśmy postawić przysłowiowej kropki nad "i". Posiadaliśmy piłkę, zawodnicy z Bzia w większości biegali za piłką co pewnie w tej temperaturze zbytnio im nie pomagało. LKS grał bardzo ostrożnie. Największe zagrożenie zespół rywali stwarzał po stałych fragmentach gry, których w tym spotkaniu nie brakowało. W 78 minucie sam zespół i wszystkich kibiców naszej drużyny uspokoił nie kto inny jak Marcin Marcol. Kapitan LKS-u wykorzystał dobre podanie i nie najlepszą interwencję grającego na co dzień w polu bramkarza gości. W końcówce spotkania zaiskrzyło między naszym bramkarzem, a napastnikiem gości, który bezmyślnie postanowił sfaulować Grużewskiego. Po ostatnim gwizdku sędziego ten duet ponownie "skoczył" sobie do gardeł za co słusznie arbiter pokazał dwie czerwone kartki. Chwilę później nasz zespół wraz z kibicami mógł świętować podwójny sukces, wygraną w tym meczu i drugie miejsce na koniec sezonu 2020/2021.

Bardzo udany sezon zakończyliśmy zwycięstwem z bardzo mocną drużyną LKS Zrywu Bzie. Teraz nasz zespół czeka pewnie około dwumiesięczna przerwa od gry. Nadal nie wiadomo, w jakiej klasie rozpoczniemy następną kampanię. Pewne awansu są na dzień dzisiejszy Jejkowice, my czekamy na kolejne zmiany i decyzje Podokręgu.

Sezon się skończył ale my jako klub chcemy zaprosić Państwa na jeszcze jedno wydarzenie. Za tydzień, w niedzielę o godzinie 11:00 w WOK-u Skrbeńsko, odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Wszystkich tych, którym zależy na naszym klubie serdecznie zapraszamy !

Śledźcie nas na naszym Facebooku i Instagramie. Tam na bieżąco podajemy więcej ciekawych informacji.

2021-06-20 11:00