MKS Polaris Żory

5

:

1

86' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
63' MKS Polaris Żory Jakub Placek
59' LKS Skrbeńsko Sebastian Kopel
50' LKS Skrbeńsko Sebastian Kopel
47' LKS Skrbeńsko Kamil Konewka
31' MKS Polaris Żory Szymon Praszkiewicz
27' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
1' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol

LKS Skrbeńsko w ramach X kolejki klasy C pokonał zgodnie z oczekiwaniami MKS Polaris Żory 5:1 (2:0). Zwycięstwo mogło być dużo wyższe jednak często w tym spotkaniu zawodziła skuteczność lub dobrze w bramce gości spisywał się 16-letni golkiper.

Przetarcie przed ciężkim spotkaniem z Bziem. Tak z pewnością wielu z nas zapowiadało tę spotkanie. Rozpoczęło się zgodnie z planem. Najszybszą bramkę w sezonie, bo już w 16 sekundzie zdobył Marcin Marcol. Nieco rozluźnieni tym szybkim prowadzeniem nasi zawodnicy długo nie potrafili ponownie znaleźć sposobu na kolejne gole. Mieliśmy ogromną przewagę, rywal nie był w stanie poważnie nam zagrozić, a my nie potrafiliśmy udokumentować to kolejnymi bramkami. Brakowało ostatniego podania lub zimnej krwi w wykończeniu akcji. Podwyższenie prowadzenia LKS-u dał w 27 minucie nie kto inny jak niezawodny Marcin Marcol. Kiedy wydawało się, że kolejne trafienia są kwestią czasu, liczna publiczność przy Zielonej musiała długo wzdychać z nieudanych prób Zielono-Czerwonych. Do przerwy nasz zespół prowadził 2:0. Krótka ale intensywna wizyta w szatni naszego trenera miała zmotywować zawodników do większego ciągu na bramkę rywala. Można powiedzieć, że poskutkowało szybko bo już w 50 minucie na 3:0 trafił Sebastian Kopel. Dziewięć minut później Kopel dorównał Marcolowi i ustrzelił w tym spotkaniu dublet. Niestety, po raz kolejny zdarzył się moment dekoncentracji i prosty błąd w obronie, który w 63 minucie wykorzystał napastnik gości- Jakub Placek. W dalszym ciągu, gra w większości była prowadzona na połowie Polarisu lecz naszych zawodników niestety zawodziła skuteczność. Kilka niewykorzystanych sytuacji sam na sam coraz bardziej budowało między słupkami młodego bramkarza przyjezdnych. Dużo minut w tym spotkaniu dostali zmiennicy. Jednak to nie zmiennicy, a nasz kapitan w 86 minucie ustalił wynik tego starcia na 5:1. Dla Marcina było to już 17 trafienie na wiosnę, a ogólnie 32 w obecnej kampanii. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Zwycięstwo oczekiwane, pewne lecz wiele tego popołudnia zgromadzonych kibiców z pewnością liczyło na więcej.

Teraz przed Zielono-Czerwonymi decydujące starcie z Zrywem Bzie. Stawką tego spotkania jest drugie miejsce na koniec tego sezonu. Ekipa z dzielnicy Jastrzębia-Zdroju imponuje formą szczególnie na wiosnę i LKS chcąc powstrzymać zespół Józefa Ciemięgi będzie musiał wznieść się na wyżyny i zagrać na 110 % swoich możliwości. Warto walczyć o drugą pozycję. Przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek mogą jak zazwyczaj co roku dziać się cuda, a wtedy szkoda by było zaprzepaścić takiej szansy. Początek spotkania w niedzielę o godzinie 11:00.

Mobilizujemy rodziców, dzieci, dziadków, wnuków i zapraszamy na nasze trybuny !

2021-06-13 17:00

Marcin Lubowski, Dominik Kosmala, Dawid Gamoń, Mateusz Kuchcik , Kamil Konewka, Artur Surowy, Michał Żyluk