LKS Skrbeńsko

2

:

11

89' LKS Skrbeńsko Piotr Mojżesz
87' LKS Skrbeńsko Jonatan Grużewski
84' LKS Skrbeńsko Artur Surowy
66' LKS Skrbeńsko Piotr Mojżesz
62' LKS Skrbeńsko Sebastian Kopel
47' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
45' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
44' LKS Skrbeńsko Artur Surowy
39' MKS II Czerwionka
38' LKS Skrbeńsko Sebastian Kopel
36' LKS Skrbeńsko Tomasz Tomala
9' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
4' MKS II Czerwionka

W sobotnie popołudnie odbyło się wszystko zgodnie z planem. LKS Skrbeńsko rozgromił w meczu wyjazdowym MKS II Czerwionka, wygrywając aż 11:2 (5:2). Co ciekawe, drugi raz w tym sezonie Zielono-Czerwoni pokonali przedostatni zespół tabeli różnicą dziewięciu goli.

Chodź wynik wskazuje na łatwy mecz, pierwsze dwa kwadranse dla LKS-u były zaskakująco ciężki. W 4 minucie MKS objął prowadzenie. Długa piłka posłana z połowy gospodarzy zupełnie zaskoczyła naszą obronę, a Piotr Hubert w sytuacji sam na sam nie dał szans naszemu golkiperowi. Na szczęście już pięć minut później Marcin Marcol doprowadził do wyrównania. Byliśmy oczywiście stroną przeważająca w tym spotkaniu ale na kolejne gole musieliśmy czekać bardzo długo, bo aż do 36 minuty. Wtedy to, piłkę do bramki na raty wpakował Tomasz Tomala. Dopiero po tym trafieniu otworzył się worek z bramkami. Już dwie minuty później prowadzenie LKS-u podwyższył Sebastian Kopel. Niestety, nie po raz pierwszy w tym sezonie, po zdobytym golu przytrafia nam się moment dekoncentracji. Minutę później, gospodarze wykonywali rzut rożny i zupełnie niepilnowany Kamil Pawlak zdobył dla Czerwionki kontaktową bramkę. Do końca pierwszej połowy pozostało sześć minut, a nasz zespół potrafił przeprowadzić jeszcze dwa skuteczne ataki. W 44 minucie swoją pierwszą bramkę w Zielono-Czerwonych barwach zdobył Artur Surowy. Wynik w pierwszej połowie na 5:2 ustalił 80 sekund później Marcin Marcol

Druga połowa to już tylko i wyłącznie gra na jedną bramkę. Już pierwsza akcja LKS-u po zmianie stron przyniosła nam kolejnego gola. Nie pierwszego hat-tricka w tym sezonie ustrzelił Marcol. Kwadrans później, siódmą bramkę dla Skrbeńszczan zdobył Kopel. W 66 minucie, po pięknej asyście Kamila Konewki bramkę z najbliższej odległości strzelił Piotr Mojżesz. Wynik 2:8 utrzymywał się do 84 minuty, kiedy to dubletem mógł się pochwalić Artur Surowy. Artur w tym momencie spotkania, mógł także już mieć na swoim koncie hat-tricka lecz w jednej z wcześniejszych sytuacji dobijał piłkę do bramki z pozycji spalonej. Dobrym wydarzeniem tej potyczki był m.in. powrót na boisko po kontuzji naszego etatowego bramkarza Jonatana Grużewskiego. To właśnie "Johny" w 87 minucie po świetnym rajdzie i jeszcze lepszym wykończeniu ku ogromnej uciesze kibiców i całej drużyny zdobył 10 gola dla LKS-u. Wynik tego jednostronnego starcia, na minutę przed końcem ustalił Piotr Mojżesz

Patrząc na przebieg meczu, szczególnie w drugiej połowie, jedenaście strzelonych bramek to i tak najniższy wymiar kary dla zespołu z Czerwionki. Nasi zawodnicy, szczególnie na początku meczu, odczuwali skutki wcześniejszego bardzo ciężkiego spotkania w Ruptawie. Jednak w miarę szybko wróciliśmy do gry i nie daliśmy żadnych złudzeń gospodarzom w tym spotkaniu. Czerwionka po tej kolejce spadła na ostatnie miejsce, a my utrzymaliśmy pozycję wicelidera.

Meczem w Czerwionce-Leszczynach zakończyliśmy wyjazdy w tym sezonie. W dziewięciu kolejkach będąc w delegacji zgromadziliśmy 19 punktów. Dwa ostatnie mecze LKS rozegra już na własnym boisku. Te pierwsze, w niedzielę o godzinie 17.00 z Polarisem Żory. Serdecznie zapraszamy !

2021-06-05 17:00