2021-06-02 12:30  -  LKS Skrbeńsko

Mecz o sześć punktów - zapowiedź

Mecz o sześć punktów - zapowiedź

Czerwiec, to w niższych ligach zazwyczaj decydujący o wszystkim miesiąc. W Boże Ciało, kiedy reszta rywali odpoczywa, my zagramy być może najważniejszy mecz w sezonie. O godzinie 11:00, LKS Skrbeńsko rozpocznie zaległe spotkanie z Granicą II Ruptawa. Stawka tego spotkania ? Pozycja vicelidera.

Starcie z rezerwami Ruptawy miało się odbyć 2 maja. Jednak jak pamiętamy, deszcze które wówczas panowały w naszym regionie nie pozwoliły w rozegraniu tego spotkania. Długo trwały dyskusje o nowym terminie rozegrania meczu XIII kolejki. Początkowo potyczka ta miała odbyć się o godzinie 17:00 ale o tej godzinie, w tym samym dniu, swój mecz także na własnym boisku rozgrywa pierwsza drużyna Granicy. Kluby i Podokręg doszły do konsensusu i padło ostatecznie na 11:00, godzinę o której zazwyczaj rozgrywają swoje spotkania oba zespoły. 

Przechodząc już do spraw sportowych. Pierwszy mecz w roli gospodarza rozgrywaliśmy dzięki gościnności Poltent Interu Krostoszowice na boisku w Krostoszowicach. Przygotowywaliśmy się wówczas do twardego, ciężkiego boju lecz ku miłym zaskoczeniu wygraliśmy ten mecz bardzo łatwo (8:0). Dla Granicy była to najwyższa porażka w sezonie. Teraz o zwycięstwo powinno być o wiele trudniej. Zespół z Ruptawy jako jedyny w lidze, nie zgubił nawet punktu na własnym boisku. Liczymy, że po jutrzejszym dniu się to zmieni i z "Libowca" wrócimy "z tarczą". Mecz ten jest dla obu drużyn arcyważnym spotkaniem. Zwycięzca w nagrodę awansuje na pozycję wicelidera i na trzy kolejki przed końcem wszystko ma swoich rękach. LKS ponownie będzie musiał sobie poradzić bez kilku ważnych ogniw ale na pozytywne zakończenie liczy także trener Zielono-Czerwonych:

" Jedziemy do Ruptawy walczyć o 3 punkty. Każdy inny wynik będzie dla nas porażką. Na pewno będzie to ciężki mecz, bo nie można nikogo lekceważyć. Zawodnicy będą musieli zostawić trochę zdrowia na boisku. Wiem, że mają serducho do grania. Mam nadzieję, że kibice wspomogą nas w czwartek. Do zobaczenia! " - Artur Łaciok 

My również liczymy na waszą obecność. Dla tych którzy nie będą mogli wspierać naszej ekipy na miejscu, przygotowaliśmy niespodziankę i pod tym linkiem odbędzie transmisja na żywo !