Bez niespodzianki. Wysokie zwycięstwo LKS-u

LKS Skrbeńsko

1

:

8

86' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
84' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
76' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
72' LKS Rój
70' LKS Skrbeńsko Dawid Gamoń
51' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
27' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
18' LKS Skrbeńsko Sebastian Kopel
10' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol

LKS Skrbeńsko w meczu XVI kolejki Football Center C-klasy Rybnik pokonał wysoko na wyjeździe LKS Rój 8:1 (3:0). Dla Zielono-Czerwonych to już dziewiąte zwycięstwo w trzynastym spotkaniu w sezonie.

Spotkanie w Roju miało nam poprawić humory po ostatniej dosyć pechowej porażce z Jejkowicami. Z całym szacunkiem do rywala, trzy punkty były w tym meczu koniecznością. Dużą niespodziankę w tej kolejce sprawił Zryw Bzie, który co gratulujemy zdetronizował jako pierwszy lidera i to na jego terenie wygrywając 2:0. Tym bardziej nie mogliśmy sobie pozwolić na stratę jakichkolwiek punktów.

Początek był nieco zaskakujący i to częściej gra toczyła się na naszej połowie. Gospodarze jednak nie stwarzali większego zagrożenia. Już w 10 minucie LKS objął prowadzenie. Rzut karny pewnie wykorzystał Marcin Marcol. W 18 minucie podwyższyliśmy prowadzenie za sprawą Sebastiana Kopla. Gra toczyła się już pod nasze dyktando czego efektem był jeszcze jeden gol strzelony w pierwszej połowie autorstwa naszego kapitana. Po przerwie przebieg gry nie uległ zmianie. W 51 minucie Marcol już miał na koncie hat-tricka. Na kolejne gole musieliśmy czekać niespełna dwadzieścia minut. Tym razem jedną z bardzo dobrych akcji zakończył Dawid Gamoń. Po piątym golu dla Zielono-Czerwonych nastąpiła chwila dekoncentracji, którą dwie minuty później ku wściekłości naszego bramkarza wykorzystali gospodarze. W 76 minucie to ponownie nasza drużyna wróciła do strzelania. Piotr Mojżesz wykonał fantastyczny rajd na skrzydle, dograł Marcolowi, a ten z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. Osiem minut później, kopia poprzedniej bramki. Tym razem z lewej strony wrzucał Michał Żyluk, a bezlitosny po raz kolejny w tym meczu okazał się Marcol. Można powiedzieć "drugiego" hat-tricka, Marcin skompletował dwie minuty później, nie dając w sytuacji "sam na sam" żadnych szans golkiperowi LKS-u Rój. Kilka minut później, Pani sędzina zakończyła mecz. Licznik zatrzymał się na sześciu bramkach Marcina w tym meczu i ośmiu dla naszej drużyny. Gospodarze odpowiedzieli tylko honorową bramką. Po ostatnim gwizdku licznie zgromadzeni kibice naszego zespołu mogli zaśpiewać gromkie dziękujemy, a zawodnicy podziękować za doping.

Bardzo okazałe zwycięstwo nie dało nam żadnego awansu w ligowej tabeli lecz pozwala nam ciągle myśleć poważnie o awansie do B-klasy. Kolejny mecz rozegramy wyjątkowo w sobotę o godzinie 13.00. Spotkanie rozegramy na własnym boisku, a przeciwnikiem będzie Inter II Krostoszowice.

2021-05-23 17:00