GKS Pierwszy II Chwałowice

3

:

0

70' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
65' LKS Skrbeńsko Przemysław Prochasek
65' LKS Skrbeńsko Jonatan Grużewski
65' GKS Pierwszy II Chwałowice Tomasz Sputek
65' GKS Pierwszy II Chwałowice Kamil Sobieraj
47' GKS Pierwszy II Chwałowice Paweł Kwoka
36' LKS Skrbeńsko Jacek Bogacz
29' LKS Skrbeńsko Jacek Bogacz
25' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
17' GKS Pierwszy II Chwałowice Marcin Adamczyk

LKS Skrbeńsko w inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej pokonał na własnym boisku GKS Pierwszy II Chwałowice 3:0 (2:0). Zwycięstwo pozwoliło odskoczyć nam w tabeli od dzisiejszego rywala na trzy punkty.

Przed tym spotkaniem było wiele niewiadomych. Najważniejsze pytania jakie sobie wszyscy zadawali to w jakiej formie jest tak naprawdę nasz zespół. Po zniesieniu obostrzeń dotyczących gier amatorskich, był czas tylko na dwa treningi, a nasz zespół czekał od razu bardzo ważny mecz z Chwałowicami. Gościliśmy przy Zielonej zespół, który plasował się tuż za nami z tylko gorszym bilansem bramkowym. W pierwszym meczu obu zespołów, 20 września ub. roku padł remis 1:1.

Do meczu przystąpiliśmy w siedemnastoosobowym składzie.  Samo spotkanie stało na wysokim poziomie. Od początku było widać głód piłki w obu drużynach. Pierwsze minuty wyglądały niczym spotkania angielskiej Championship. Takie "box-to-box" trwało do 25 minuty kiedy to nasz zespół otworzył wynik spotkania. Prawą stroną pomknął Sebastian Kopel dośrodkował w pole karne, a zakończył całą akcję niezawodny Marcin Marcol. Kolejny gol dla LKS-u padł jedenaście minut później. Drugą asystę zaliczył Seba Kopel, tym razem mądrze podając do ustawionego na skraju pola karnego Jacka Bogacza. Ten podwyższył prowadzenie Zielono-Czerwonych pięknym strzałem z lewej nogi.  Do końca pierwszej połowy mecz w dalszym ciągu prowadzony był w szybkim tempie, wynik się jednak nie zmienił i do szatni schodziliśmy z dwubramkową przewagą. Po zmianie stron tempo już spadło ale w dalszym ciągu mecz mógł się podobać kibicom obu drużyn zgromadzonym za ogrodzeniem naszego boiska. Zawodnicy oprócz ciekawych akcji nie oszczędzali sobie ostrych spięć i fauli. W 65 minucie jeden z fauli Przemka Prochaska za który otrzymał żółtą kartkę rozpętał na boisku awanturę. Rywal odepchnął naszego obrońcę za co słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Zawodnicy gości nie potrafili się uspokoić i kolejną czerwień zobaczył bramkarz Chwałowic. W 70 minucie zespół z Chwałowic pogrążył po raz drugi w tym meczu Marcin Marcol. Po raz kolejny świetną pracę przy golu dla LKS-u zrobił Sebastian Kopel, który po indywidualnej akcji został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał nasz kapitan. Po tych wydarzeniach było jasne, że trzy punkty zostaną w Skrbeńsku chodź do końca spotkania grający ambitnie w podwójnym osłabieniu zespół gości starał się o honorowego gola. Jak przyznał po spotkaniu nasz trener w końcówce wkradło się trochę rozluźnienia ale najważniejsze są trzy punkty.

Świetnie do naszej drużyny wprowadzili się nowi zawodnicy. Jacek Bogacz z pięknym golem, Sebastian Kopel można powiedzieć dwie i pół asysty, Artur Surowy także dobrze pokazał się po wejściu z ławki pokazując wolę walki w starciach z bardziej doświadczonymi rywalami. Do Zielono-Czerwonych dołączył niedawno także Tymoteusz Gworys. Na to spotkanie jeszcze jednak nie był do dyspozycji naszego trenera.

W następnej kolejce czeka nasz zespół być może jeszcze trudniejszy mecz. W niedzielę udamy się na sławny "Estadio de Libowiec" gdzie przyjdzie się nam zmierzyć z rezerwami Granicy Ruptawa. Pierwszy mecz, który rozegraliśmy wyjątkowo w Krostoszowicach zakończył się wysokim zwycięstwem LKS-u 8:0. Teraz z pewnością tak łatwo już nie będzie. Zanosi się, że spotkanie ponownie odbędzie się bez udziału kibiców. Jednak jak zaznaczają sami włodarze i kibice z Ruptawy, trybuny przecież znajdują się po za ich ogrodzeniem więc nic głośno nie mówimy...ale Wy wiecie.

Do zobaczenia !

Po meczu powiedzieli:

Trener Artur Łaciok - "Drużyna pokazała dziś kolektyw i konsekwencje. Założenia która żeśmy sobie powiedzieli przed mecze zostały wykonany w 100%. Bardzo jestem zadowolony z chłopaków ze po takiej przerwie i raptem 2 treningach dali rade wytrzymać na pełnych obrotach. Po dwóch czerwonych kartkach dla gości trochę wdarło się rozluźnienie. Ważne trzy punkty, zapominamy już o tym meczu i przygotowujemy się już do następnego."

Sebastian Kopel - "Wszyscy czekaliśmy na pierwszy mecz z niecierpliwością i dużymi ambicjami. Dla mnie osobiście był podwójnie ważny z uwagi na sprawdzian swojej formy po długiej przerwie oraz debiut w nowym klubie. Na szczęście wszystko „zagrało” i teraz możemy cieszyć się z trzech punktów. Chciałbym jednak zwrócić szczególną uwagę na podejście mentalne wszystkich siedemnastu zawodników i trenera. Szatnia przed meczem była naładowana energią, chęcią walki i zwycięstwa! Jestem przekonany, że jeśli będziemy dalej trenować z zaangażowaniem i w takiej  atmosferze nasi kibice będą z nas zadowoleni. Przed nami arcyważny mecz z Ruptawą, do którego musimy podejść z jeszcze większą mobilizacją i na tym teraz się skupiamy."