LKS Skrbeńsko

0

:

2

84' LKS Skrbeńsko Michał Żyluk
8' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol

LKS Skrbeńsko w ostatniej kolejce rundy jesiennej pokonał na wyjeździe Inter II Krostoszowice 2:0 (1:0). Po trudnym spotkaniu na grząskiej murawie, te trzy zdobyte punkty pozwalają naszej drużynie przezimować w tabeli na drugiej pozycji.

Początek tego pojedynku należał do zielono-czerwonych. Nasza drużyna od razu ruszyła do ataku i już w ósmej minucie na prowadzenie wyprowadził nas Marcin Marcol. Po golu dla LKS-u gra się wyrównała, a zespołom trudno było pokusić się o dobre sytuacje. W końcówce pierwszej połowy mieliśmy takowe dwie stuprocentowe lecz niestety nie udało się umieścić piłki w siatce rywala.

Po zmianie stron, LKS miał zamiar uspokoić grę. Nasz zespół w drugiej połowie już częściej był przy piłce. Gospodarze próbowali kąsić naszą obronę po szybkich kontach. Po jednej z nich zrobiło się groźnie w naszym polu karnym. Na szczęście naszego braku krycia nie wykorzystali napastnicy Interu. Im bliżej końca spotkania, tym więcej okazji miał LKS do podwyższenia prowadzenia. Jednak bardzo dobrze dysponowany tego dnia był golkiper miejscowych kilka razy efektownie ratując swój zespół przed utratą gola. W końcówce spotkania prawdziwe wejście smoka miał Michał Żyluk. Chwilę po wejściu na boisko, sześć minut przed końcem meczu, zakończył bardzo dobrą akcję LKS-u, strzelając do tzw. "pustaka". Po tym drugim golu, drużyna gospodarzy już się nie podniosła. Kilka chwil później sędzia zakończył te derbowe spotkanie i po raz szósty w tym sezonie mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa.

Kolejne zwycięstwo pozwoliło nam utrzymać się na pozycji wicelidera. Tak już zostanie do wiosny, ponieważ mecz w Krostoszowicach był ostatnim w rundzie jesiennej. Teraz w C-klasie pozostały już tylko trzy zaległe spotkania do rozegrania i nasze rozgrywki zapadną w długi zimowy sen, który skończy się najprawdopodobniej z początkiem kwietnia.

Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas ale już bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie w tym trudnym dla wszystkich pilkarskim półroczu.

pamiętajcie...#GRAMYRAZEMWJEDNEJDRUŻYNIE !