Rezerwy Granicy zdeklasowane. Gol piętnastolatka

Granica II Ruptawa

8

:

0

90' LKS Skrbeńsko Dominik Kosmala
89' Granica II Ruptawa Kamil Króliczek
85' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
62' Granica II Ruptawa Kacper Szadkowski
46' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
42' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol
37' LKS Skrbeńsko Piotr Mojżesz
36' LKS Skrbeńsko Łukasz Pluta
26' LKS Skrbeńsko Tomasz Tomala
21' LKS Skrbeńsko Łukasz Pluta
13' LKS Skrbeńsko Daniel Caniboł
1' LKS Skrbeńsko Marcin Marcol

LKS Skrbeńsko w bardzo dobrym stylu pokonuje Granicę II Ruptawa 8:0 (5:0). Po ostatnich lekko mówiąc słabych spotkaniach, te bardzo przekonujące zwycięstwo da naszej drużynie z pewnością pozytywnego kopa do dalszej walki w tym sezonie. Co warto podkreślić, ostatniego gola dla zielono-czerwonych w tym spotkaniu zdobył piętnastoletni Dominik Kosmala. Z pewnością to jeden z najmłodszych o jeżeli i nie najmłodszy strzelec bramki dla LKS-u w prawie 35-letniej historii naszego klubu.

Przed tym spotkaniem nastroje w naszej drużynie były nieco sceptyczne. W ostatnich tygodniach LKS złapał lekką zadyszkę zdobywając tylko jeden punkt na sześć możliwych. Nie wiedzieliśmy zatem co zastanie nas dzisiaj na boisku. Tym bardziej, że mieliśmy mierzyć się z drużyną solidną, będącą tuż za nami w ligowej tabeli.

Od pierwszego gwizdka sędziego było widać lepszą grę w naszym wykonaniu. Przede wszystkim chęć osiągnięcia dobrego wyniku i pełna mobilizacja w szeregach zielono-czerwonych była w tym spotkaniu kluczem do sukcesu. Pierwsza połowa to totalna dominacja LKS-u. Prowadziliśmy 5:0 chodź tak naprawdę mogliśmy wygrywać jeszcze wyżej. Najważniejsze, że nasza obrona grała mądrze, na zero z tyłu. Po zmianie stron, zdobyliśmy kolejne dwie bramki, odbierając chęć do gry rywalom. W końcówce Ruptawa próbowała zdobyć honorowego gola lecz w naszej bramce dobrze dysponowany był Jonatan Grużewski. Ostatnia akcja meczu należała do piętnastoletniego Dominika Kosmali. Młody zawodnik LKS-u świetnie wykończył podanie Daniela Caniboła i ustalił wynik tego spotkania na 8:0. Gratulujemy Dominikowi pierwszej bramki w barwach naszej drużyny i całej drużynie za dobry mecz i jeszcze lepszy wynik.

W następnej kolejce LKS uda się do Szerokiej. Będzie to bardzo ważny mecz z drużyną, która również mierzy w C-klasie jak najwyżej.

Dziękujemy naszym kibicom za wsparcie w dniu dzisiejszym !

2020-09-26 14:00

Dawid Gamoń, Dominik Kosmala, Przemysław Prochasek, Mateusz Kuchcik , Michał Żyluk, Mateusz Nowak, Dawid Dudek

C-klasa: LKS Skrbeńsko vs Granica II Ruptawa 26.09.2020 obrazek 1
C-klasa: LKS Skrbeńsko vs Granica II Ruptawa 26.09.2020 obrazek 2
C-klasa: LKS Skrbeńsko vs Granica II Ruptawa 26.09.2020 obrazek 3
C-klasa: LKS Skrbeńsko vs Granica II Ruptawa 26.09.2020 obrazek 4
C-klasa: LKS Skrbeńsko vs Granica II Ruptawa 26.09.2020 obrazek 5
C-klasa: LKS Skrbeńsko vs Granica II Ruptawa 26.09.2020 obrazek 6
C-klasa: LKS Skrbeńsko vs Granica II Ruptawa 26.09.2020 obrazek 7