2020-09-18 11:53  -  LKS Skrbeńsko

Zmazać plamę i wrócić na zwycięski szlak.

Zmazać plamę i wrócić na zwycięski szlak.

    Ubiegły tydzień dla całej sportowej rodziny LKS Skrbeńsko nie był zbyt udany. Najpierw nie małe zamieszanie z nagłym rozpoczęciem prac na naszym boisku i szybka zmiana gospodarza meczu z Bziem. Meczu, który później również kompletnie nie ułożył się po naszej myśli. W tym tygodniu, także informacja, która z pewnością nie uszczęśliwiła wszystkich o wymuszonej zmianie miejsca rozegrania spotkania z Ruptawą. Mamy jednak nadzieję, że to co najgorsze w tym roku już za nami. Remont ma się zakończyć wraz z końcem września. Jesteśmy przekonani, iż wtedy ponownie wszystko wróci na właściwe tory...

    Zajmijmy się już sprawami czysto sportowymi. W kolejną niedzielę nasz zespół uda się do Chwałowic. Będzie to z pewnością wyjątkowe spotkanie dla naszego trenera Artura Łacioka, który na co dzień reprezentuje z powodzeniem zielono-czarno-czerwone barwy w klasie okręgowej. Mieliśmy okazję zmierzyć się już w tym półroczu z drużynami z południowej dzielnicy Rybnika dwa razy. Najpierw w spotkaniu towarzyskim pokonaliśmy drugi zespół 6:3, a w pierwszej rundzie Pucharu Polski przegraliśmy z „okręgówką” 2:9.

    LKS zmierzy się oczywiście z rezerwami GKS-u Pierwszego. W 3 kolejce rybnickiej C-klasy zagramy z drużyną, która dotąd zdobyła 3 punkty. Nie mamy zamiaru mówić o tabeli i kto w tym spotkaniu przyjmie rolę faworyta, bo jak niestety mieliśmy się okazję przekonać niedawno, C-klasa na wzór naszej polskiej I ligi powinna przybrać hasztag #cklasastylżycia. Nie zmienia to faktu, że jedziemy jak na każdy wyjazd po trzy punkty.

    Co nas zastanie w Chwałowicach? Przekonamy się w niedzielne popołudnie. Jesteśmy przekonani, że nasi zawodnicy wyjdą podwójnie zmotywowani by zagrać o niebo lepiej, zmazać plamę i zgarnąć przede wszystkim trzy punkty. Naszych niezawodnych „Fanatyków Znad Granicy” pewnie jakoś wyjątkowo do Chwałowic zapraszać nie musimy. Wiemy, że będą z Nami, jak to miało miejsce dotychczas na dobre i na złe.  


GKS Pierwszy II Chwałowice vs LKS Skrbeńsko 

Niedziela, 20 września, godzina 16:00 

Stadion przy ul. 1 maja 104 w Rybniku-Chwałowicach

Zapraszamy !