2020-08-27 15:32  -  LKS Skrbeńsko

Mieszanka rutyny z młodością...

Mieszanka rutyny z młodością...

W niedzielę na Skrbeńsko wracają ligowe rozgrywki piłkarskie. Jesteśmy u progu sezonu 2020/21.  Pierwszym przeciwnikiem zielono-czerwonych będzie MKS Czerwionka. 

Ostatnio towarzyszy nam bardzo trudny czas, ze względu na panujące zagrożenie epidemiologiczne - COVID 19, bowiem to właśnie dlatego nie został dokończony poprzedni sezon a start nowego stał pod dużym znakiem zapytania. Na całe szczęście wszystko powoli wraca do normalności. Na kilka dni przed zakończeniem sierpnia jesteśmy w zielonej strefie, dzięki czemu inauguracyjny mecz sezonu odbędzie się z udziałem publiczności. Klub pamięta jednak o zagrożeniu i w dalszym ciągu dba o zdrowie i bezpieczeństwo piłkarzy, kibiców, oraz wszystkich osób funkcyjnych. 

Jeśli jednak wrócimy do spraw czysto sportowych to przed startem mamy kilka kluczowych zmian. Na sezon 2020/21 zarząd klubu postanowił zatrudnić nowy sztab szkoleniowy, w którym znaleźli się - młody, wykształcony trener Adam Jeżowski, oraz doświadczony już piłkarz, bardzo znany miejscowym kibicom - Artur Łaciok

Drużyna pod okiem nowych szkoleniowców czynnie przepracowała okres treningowy. Zawodnicy trenowali dwa razy w tygodniu, rozegraliśmy kilka gierek kontrolnych, oraz jeden mecz pucharowy. 

- Treningi, sparingi, wszystko weryfikuje liga. Na razie wszystko wygląda bardzo obiecująco. Nie mogę doczekać się pierwszego gwizdku sędziego - zapewniał nas kierownik zespołu, Jakub Caniboł.

Kadra zespołu wygląda równie obiecująco. Klub uprawnił do występów na boiskach Klasy C w zielono-czerwonych barwach, aż 26 zawodników. W kadrze nie brakuje znanych nazwisk jak chociażby niedawny król strzelców - Marcin Marcol, czy świetnie znany sympatykom - Daniel Caniboł. Mimo pokus z wyższych klas rozgrywkowych udało się zachować cały trzon zespołu z lat ubiegłych, oraz doprowadzić do kilku wzmocnień. Okienko transferowe prezentuje się następująco:

Przybytki: Adam Jeżewski (MKS Promyk Golasowice), Mateusz Kuchcik (MKS Promyk Golasowice), Dawid Gamoń (KS Świerklany), Błażej Karasek(Olza Godów), Mateusz Nowak, Dominik Kosmala, Kacper Kuś (wychowankowie), Jarosła Szulik (MKS Promyk Golasowice)


Ubytki: Robert Makles (Granica Ruptawa)

Można powiedzieć, że w klubie postawiono na mieszaninę doświadczenia z młodością. Klub podpisał również dwuletnią umowę ze Szkółką Piłkarską UKS "Orzeł" Moszczenica, w związku z którą są wiązane duże nadzieje na przyszłość. 

- Jednym z najważniejszych celów zarządu jest dawanie szansy tym, którzy są u progu piłkarskiej kariery. Młodzi zawodnicy wnoszą wiele pozytywnej energii do gry. Odmładzanie kadry, czy też współpraca z zespołem z Moszczenicy to nie przypadek. Myślę, że tak sztab szkoleniowy, jak kadra zostały zbudowane z dużą rozwagą i odpowiedzialnością. Wierzę, że zdamy egzamin jakim będzie końcowy wynik - zdradził w rozmowie z lksskrbensko.klubowo24.pl prezes zarządu klubu, Daniel Grygierek

Aspiracje i oczekiwania przed inauguracją ligi w klubie są bardzo duże. W ostatnią niedzielę sierpnia LKS Skrbeńsko wraca do poważnego grania, ku uciecze wielu sympatyków domowe starcia zielono - czerwonych będą rozgrywane o godzinie 11:00 jak za najlepszych lat działalności małego klubu spod czeskiej granicy.

KIBICU! PAMIĘTAJ, że #GramyRazemWjednejDrużynie