2020-04-29 17:00  -  LKS Skrbeńsko

Wspieramy szpital w walce z COVID 19!

Wspieramy szpital w walce z COVID 19!

Sport w ostatnim czasie zamarł. W tym trudnym okresie nasz klub zorganizował wirtualny mecz, dzięki któremu mogliśmy pomóc Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju. 

Walka z koronowirusem trwa. Wiele się słyszy o problemach służb medycznych. W naszym zielono-czerwonym otoczeniu temat nie jest nikomu obcy, bowiem jeden z zawodników LKS Skrbeńsko na co dzień pracuje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym WSS nr 2. W czasie kiedy świat sportu po prostu nie żyje, my zorganizowaliśmy "najtrudniejszy mecz sezonu", którego przekaz był bardzo prosty. Każda osoba z naszego środowiska mogła wesprzeć nas na jednej z internetowych zrzutek. Zarząd klubu zapewnił, że połowę z uzbieranych środków przeznaczy właśnie na walkę z COVID 19 i wesprze pracowników w/w Szpitala z Jastrzębia Zdroju. 

Wirtualny mecz to kolejny bardzo duży sukces marketingowy i nie tylko małego klubu znad czeskiej granicy. W sumie razem z nami zagrało 59 osób, w efekcie czego uzbieraliśmy kwotę 2500 złotych. Na specjalną prośbę Szpitala zamówiliśmy 30 profesjonalnych przyłbic wyprodukowanych przez firmę "BIELSIN" w cenie 1197 złoty plus koszty przesyłki. 

W poniedziałek dotarły do nas wspomniane przyłbice. We wtorek 28 kwietnia prezes naszego klubu, w towarzystwie kierownika drużyny przekazał pani Jolancie Biernat (osoba odpowiedzialna za BHP w WSS nr 2) darowiznę. 

W tym miejscu w imieniu zarządu, piłkarzy, oraz sztabu szkoleniowego Ludowego Klubu Sportowego Skrbeńsko chcieliśmy podziękować wam drodzy kibice za okazanie wsparcia.