2020-02-28 17:59  -  LKS Skrbeńsko

Szansa dla młodych piłkarzy

Szansa dla młodych piłkarzy

Ludowy Klub Sportowy "Skrbeńsko" może pochwalić się pierwszymi wzmocnieniami. Nowymi graczami zielono-czerwonych będą piłkarze młodzieżowi. 

Nowe przepis mówi jasno, że kluby występujące w Serie C nie muszą mieć w swojej kadrze juniorów. Nasz klub jednak bardzo chętnie podejmuje współpracę z młodymi graczami. Od dłuższego czasu w kadrze drużyny jest Rafał Hes. Klub ma również podpisaną umowę współpracy ze Szkółką Piłkarską Winners. 

Nowymi piłkarzami zielono-czerwonych zostali również gracze młodzi. Do treningów z zespołem powrócił utalentowany napastnik z Moszeczenicy - Dawid Rejmoniak. Kadrę LKS Skrbeńsko zasili również Dawid Gamoń, który wychowuje się w Świerklanach, a do Skrbeńska powędruje na półroczne wypożyczenie z pierwszeństwem pozyskania zawodnika. 

- Drzwi do młodych graczy w naszym klubie są szeroko otwarte. Szukamy takich grajków, oraz zapraszamy do trenowania pod okiem doświadczonego szkoleniowca jakim jest bez wątpienia nasz coach pan Andrzej Wiśniowski. W najbliższym czasie akcja ta będzie jeszcze większa. Planowane są wizyty na lekcjach WF-u w pobliskich szkołach, mające przyciągnąć piłkarzy na Skrbeńsko. Współpracujemy ze szkółką piłkarską Winners. Od dłuższego czasu prowadzimy również rozmowy ze Szkółką UKS "Orzeł" Moszczenica, które powinny zakończyć się niebawem - zdradza nam prezes skrbńeskiego klubu.