2019-09-05 08:18  -  LKS Skrbeńsko

Szlagier, klasyk, hit... JADYMY NA DERBY!

Szlagier, klasyk, hit... JADYMY NA DERBY!

Każdy kibic piłkarski wie czym są derby. To esencja piłki nożnej, spotkanie przyciągające na stadiony większą ilość kibiców, gwarantujące dwa razy więcej emocji, radości, szczęścia, łez… Komplet fanów na trybunach, flagi w klubowych barwach, ogromne transparenty, wyjątkowa oprawa i podwójna mobilizacja, bo przyjechał rywal zza miedzy. Kto choć raz był na derbach, nigdy nie zapomni niepowtarzalnej atmosfery.

Derby to nie jest tylko pojedynek piłkarzy. To także derby kibiców, działaczy, marketingu. Ten jeden mecz w sezonie pozwala stworzyć rywalizację społeczną. Ilu z nas pracuje z kibicami drużyny zza miedzy? Każdy wie, że porażka jednej czy drugiej drużyny powoduje, że jedni dumnie niosą swoją głowę po zakładzie pracy, a drudzy najchętniej zakopali się pod ziemię. Dla działaczy to także wielka okazja do udowodnienia niedowiarkom, że ich model budowania drużyny jest słuszny i kibic niejednokrotnie wybaczy im inną porażkę, bo najważniejsze są derby...

W sobotę czeka i nas rywalizacja derbowa. Jedziemy na bardzo bliski wyjazd do Gołkowic. Nasz rywal jak na razie imponuje formą i jest liderem rozgrywek. W trzech pierwszych spotkaniach KS 27 radził sobie z zespołami z Ruptawy, Krostoszowic i Zwonowic. W szczególności ostatnie zwycięstwo z zespołem LKS Zwonowice, który zamierza grać o awans w tegorocznych rozgrywkach świadczy o dużej sile naszego sobotniego przeciwnika. 

Z drugiej strony jednak należy również zauważyć wysoką formę zielono-czerwonych. Pewne zwycięstwa w sparingach, wyeliminowanie a-klasowych Jejkowic z rozgrywek Pucharu Polski, czy też domowe mecze w lidze pokazały, że drużyna prowadzona przez Andrzeja Wiśniowskiego ma duży potencjał. 

- Nie możemy patrzeć na rywali. Musimy robić swoje i zagrać swoje. Wierzę, że w sobotę wrócimy zwycięscy - mówił na wtorkowym treningu prezes zarządu LKS Skrbeńsko. 

Nie pozostaje nam więc nic innego jak w sobotę wybrać się do Gołkowic. Mecz zapowiada się niezwykle elektryzująco. Trybuny powinny zostać wypełnione do ostatnich miejsc. Liczymy na wasze wsparcie. Trzymajcie za nas kciuki! 

Sobota - 7.09.2019 - 16:00 
KS 27 Gołkowice - LKS Skrbeńsko

DERBY DLA SKRBEŃSKA!