2019-08-18 10:42  -  LKS Skrbeńsko

SerieC: Dobry start i trzy punkty LKS-u

LKS Skrbeńsko w meczu inaugurującym tegoroczne rozgrywki rybnickiej C-klasy, bardzo pewnie pokonał TKKF Sokół Chwałęcice 7:1 (3:0). Pozostali ligowi faworyci również nie zawiedli i także dopisali sobie komplet punktów na starcie.

Nasza drużyna po pucharowej potyczce przystępowała do tego spotkania w bojowych nastrojach. Od pierwszych minut spotkania, czego mogliśmy się spodziewać nasza dominacja na boisku była bezapelacyjna. Na pierwszego gola kibice nie musieli długo czekać. W 5 minucie worek z bramkami otworzył pięknym strzałem z dystansu Dominik Jędrzejkiewicz.  Osiem minut później LKS podwyższył prowadzenie. Pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył król strzelców poprzedniego sezonu – Marcin Marcol. Po tej zdobytej bramce, mimo kilku dogodnych sytuacji wynik długo się nie zmieniał, aż do 45 minuty kiedy to nasz nowy nabytek Robert Makles skierował piłkę do siatki. Na przerwę schodziliśmy z pewnym, aczkolwiek patrząc na przebieg meczu skromnym prowadzeniem 3:0.

Po zmianie stron, krajobraz gry się nie zmienił. Dalej, konsekwentnie, podopieczni Andrzeja Wiśniowskiego, kontrolowali wydarzenia i dążyli do strzelania kolejnych goli. W 58 minucie, sztuka ta udała się po raz drugi tego dnia Marcinowi Marcolowi. Chwilę później, dosyć niespodziewanie, moment rozluźnienia w naszych szeregach wykorzystali goście i za sprawą Marcina Sobery zdobyli honorowego gola. Rezultat 4:1 utrzymywał się aż do 78 minuty. Wówczas po kolejnej koronkowej sytuacji, piątego gola dla LKS-u zdobyła nasza „10” – Dominik Jędrzejkiewicz. Dwie minuty później, kibice oglądali już szóstą bramkę, a kolejnego hat-tricka w zielono-czerwonych barwach skompletował Marcin Marcol. Pół tuzina goli nadal nie satysfakcjonowało naszych zawodników i worek z bramkami w 87 minucie zamknął Robert Makles. Występujący wyjątkowo na lewej obronie zawodnik w pierwszym swoim występie w meczu o punkty dla LKS-u ustrzelił dublet i co za tym idzie, podobnie jak reszta drużyny zaliczył dobry występ.

Przed pierwszym kolejką, stawialiśmy sobie za cel tylko i wyłącznie trzy punkty. Innego scenariusza grając z (oczywiście z całym szacunkiem) drużyną, która nie stawia sobie zbyt wygórowanych celów, nikt sobie nie wyobrażał. Ten cel został oczywiście zrealizowany w dodatku okraszony 7 zdobytymi bramkami. Za tydzień poprzeczka już powędruje z pewnością wyżej. W niedzielę, 25 sierpnia, nasza drużyna uda się do Żor na mecz z bardzo nieprzewidywalnym Polarisem. W poprzednim sezonie, udało nam się dwukrotnie pokonać naszego najbliższego rywala (2:0 i 5:2). Mimo tego, zespół z os.Pawlikowskiego nie można lekceważyć. W pierwszej kolejce potrafili zremisować na trudnym terenie w Zwonowicach 1:1. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców LKS-u na to spotkanie.