2019-08-16 00:08  -  LKS Skrbeńsko

PP: Duże emocje i awans do kolejnej rundy

LKS Skrbeńsko po bardzo dobrym i emocjonującym spotkaniu awansuje do drugiej rundy Pucharu Polski podokręgu Rybnik, pokonując LKS Jedność Jejkowice w rzutach karnych 4:3. Po 90 minutach, mimo kilku dobrych okazji, głównie z naszej strony, padł bezbramkowy remis.

Po przepracowaniu długiego i ciężkiego okresu przygotowawczego do nowego sezonu, 15 sierpnia, naszą drużynę czekał pierwszy egzamin. Mecz pucharowy z Jednością Jejkowice – występującą na co dzień w A-klasie miał pokazać kolejny postęp w grze naszego zespołu. Mimo, że nie byliśmy faworytem tej potyczki, to nasz team od pierwszego gwizdka arbitra ruszył do ataku. Po kilku minutach gry, powinniśmy prowadzić co najmniej jedną bramką. Niestety, nie wykorzystaliśmy swoich doskonałych sytuacji. Można było zauważyć na twarzach niektórychzawodników z Jejkowic lekkie zdumienie przebiegiem wydarzeń. Po półgodzinnej dominacji LKS-u gra na boisku się wyrównała. Przed przerwą, głównie za sprawą stałych fragmentów, gra przerzuciła się pod naszą bramkę. Goście nie potrafili jednak stworzyć sobie klarownej sytuacji. Po bardzo dobrej pierwszej połowie, drużyny schodziły do szatni z zerowym dorobkiem bramkowym. Po zmianie stron nie można było zauważyć już tak zdecydowanych ataków z naszej strony. Było to pewnie spowodowane zmianami, a także nieco większym zabezpieczeniu środka boiska przez oba zespoły. Mimo tego drużyny stworzyły sobie po jednej bardzo dobrej sytuacji. Niestety dla nas, minimalnie chybił bramkostrzelny dotąd Marcin Marcol. Do końca spotkania wynik się nie zmienił i o awansie do drugiej rundy miały zadecydować rzuty karne. Warto docenić bardzo dobrą grę obrońców i bramkarzy obu drużyn. W rzutach karnych, jak to zwykle bywa rządzi loteria. Ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców to nasza drużyna wyszła z nich zwycięsko pokonując rywali 4:3.

x

Podobnie jak to miało miejsce rok temu, LKS pokonał występujący w wyższej klasie zespół i awansował do drugiej rundy Pucharu Polski. Mamy nadzieję, że przygoda nie skończy się na drugiej rundzie i będziemy się emocjonować w Skrbeńsku pucharowymi potyczkami jeszcze kilkakrotnie. O tym, kto będzie naszym kolejnym rywalem poinformujemy po losowaniu.

Zanim jednak przyjdzie nam się zmierzyć kolejny raz w pucharze, LKS zainauguruje występy w C-klasie. Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 na naszym boisku podejmować będziemy Sokół Chwałęcice. Serdecznie Zapraszamy wszystkich kibiców.