2019-08-14 08:11  -  LKS Skrbeńsko

Podsumowanie przygotowań i okienka transferowego

Podsumowanie przygotowań i okienka transferowego

Czas przygotowań do sezonu nieubłaganie zbliża się ku końcowi. W świąteczny czwartek startuje Puchar Polski, a dwa dni później będziemy świadkami inauguracji sezonu. Wszystko na boisku położonym przy ulicy Zielonej 25!

Spragnieni futbolu na Skrbeńsku wreszcie zostaną wynagrodzeni, bowiem liga wraca na wieś i to od razu z wielkim hukiem. Sezon zapowiada się arcyciekawie, a walka o awans powinna rozstrzygnąć się pod koniec sezonu. Zainteresowanych końcowym triumfem jest naprawdę wielu. 

Jeśli chodzi o przygotowania do sezonu 2019/20 to mamy wiele zmian. Najpierw doszło do wymiany pokoleniowej w zarządzie naszego klubu. Po czteroletniej kadencji, za którą serdecznie dziękujemy z funkcji prezesa zrezygnował Józef Fryzowicz, a nowym szefem wybrano Daniela Grygierka. Młody prezes znacząco odmłodził skład zarządu, w który weszło nawet kilki graczy zielono-czerwonych. Po wieloletniej kadencji z funkcji kierownika drużyny zrezygnował również Jarosław Prochasek, a jego miejsce zajął Jakub Caniboł. 

Pierwszą decyzją nowego zarządu była wymiana trenera. W zgodzie zakończyła się nasza współpraca z Tomaszem Kąskiem, którego miejsce zajął bardzo doświadczony szkoleniowiec z przeszłością m.in. w Odrze Wodzisław - Andrzej Wiśniowski. Treningi pod okiem nowego szkoleniowca wyglądają na prawdę imponująco, dzięki czemu i liga zapowiada się niezwykle interesująco. 

Po ostatnim meczu sezonu pewne już było że z klubem żegnają się bracia Zniszczołowie i tak też się stało. Na całe szczęście wszyscy pozostali zawodnicy z Jonatanem Grużewskim, oraz Marcinem Marcolem na czele postanowili zostać z nami na kolejny rok mimo ofert z klubów z wyższych klas rozgrywkowych. LKS Skrbeńsko zrobił również kilka ciekawych transferów - na Zieloną 25 wrócili Daniel Caniboł (Iskra Wapienica), oraz Sebastian Nowak(Olza Godów). Sprowadzono również Pawła Górę (KS Kokoszyce), Michała Żyluka(Olszynka Olza), Korneliusza Karpiela, Olafa Hinczaka(Obaj KKS Spójnia Zebrzydowice), Roberta Miklasa(KS Brzezówka), oraz Damiana Porwoła(wolny zawodnik). 

Udało nam się rozegrać dwa bardzo dobre mecze kontrolne. Wygraliśmy w Olzie z miejscową Olszynką (3:0), oraz u nas z UKS Warszowice (9:1). W świąteczny czwartek na Skrbeńsko przyjedzie zespół z Klasy A - LKS Jedność Jejkowice w ramach Pucharu Polski. Mecz w I rundzie tych rozgrywek to doskonała szansa dla zielono-czerwonych na ostatnie szlify przed startem ligi. Zapraszamy w czwartek na Z25 o 17:00!