2019-06-28 11:48  -  LKS Skrbeńsko

Andrzej Wiśniowski. Trener z ogromnym stażem!

Andrzej Wiśniowski. Trener z ogromnym stażem!

W środę została podpisana umowa pomiędzy LKS Skrbeńsko, a trenerem Andrzejem Wiśniowskim. Popularny "Wiśnia" będzie poprowadzić zielono-czerwony zespół w nadchodzących rozgrywkach. 

Wielu z Was może kojarzyć trenera Wiśniowskiego, a jeśli nie to zaraz postaramy się wszystkim jego postać przybliżyć. Jako piłkarz - bardzo bramkostrzelny zawodnik, niejednokrotnie król strzelców na boiskach naszego podokręgu. Grywał nawet w barwach Odry Wodzisław Śląski. 

Jeśli chodzi o doświadczenie trenerskie to u Pana Andrzeja jest ogromne. Niejednokrotnie brał udział we wspólnych zajęciach z takimi trenerami jak chociażby Antoni Piechniczek, Franciszek Smuda, czy Czesław Michniewicz. W przeszłości prowadził nawet kadrę narodową amatorów. Był również w sztabie Odry Wodzisław, kiedy ta za czasów Jarosława Skrobacza, czy też Pawła Sibika grała w pierwszej lidze. Jako trener może już również pochwalić się wywalczonymi awansami na boiskach niższych klas rozgrywkowych seniorów, jak i juniorów. 

W swoim CV nowy trener zielono-czerwonych może zamieścić sobie pracę w takich klubach jak wspomniana wcześniej Odra Wodzisław, ostatnio LKS Unia Turza Śląska czy też Start Mszana, KS Kokoszyce. W naszej gminie pracował już także - w KS 27 Gołkowice i LKS Polonia Łaziska.

Celem jaki postawił Wiśniewskiemu zarząd naszego klubu jest upragniony awans, o który na pewno nie będzie łatwo chociażby ze względu na ligowe derby z KS 27. - Liga będzie ciężka, ale awans jest jak najbardziej możliwy. Jeśli będzie chemia w zespole to to zrobimy. Zarząd wymaga ode mnie, a ja będę wymagał zaangażowania od zawodników - tak skwitował to nowy coach Skrbeńska. 

Podsumowując - Andrzej Wiśniowski to na pewno trener z ogromnym doświadczeniem.