Inter II Krosztoszowice

9

:

0

69' LKS Skrbeńsko Szymon Piguła
60' LKS Skrbeńsko Łukasz Pluta
58' LKS Skrbeńsko Dominik Jędrzejkiewicz
55' LKS Skrbeńsko Brayan Przybyłek
53' LKS Skrbeńsko Dawid Gamoń
51' LKS Skrbeńsko Dawid Gamoń
37' LKS Skrbeńsko Adam Brzyszkowski
34' LKS Skrbeńsko Łukasz Pluta
22' LKS Skrbeńsko Adam Brzyszkowski
11' LKS Skrbeńsko Adam Brzyszkowski
4' LKS Skrbeńsko Dominik Jędrzejkiewicz

LKS Skrbeńsko ponownie na Zielonej pokazał moc. Tym razem ofiarą został Inter II Krostoszowice, a Zielono-Czerwoni wygrali 9:0 (5:0).

Do derbowego spotkania z Interem, Zielono-Czerwoni podchodzili z dużą chęcią rewanżu za sensacyjną stratę punktów w Krostoszowicach. Dodatkowym smaczkiem spotkania był na pewno powrót na Zieloną Radosława Szulika, który spędził w LKS-ie jako zawodnik kilkanaście lat. Tym razem "Szulo" był po drugiej stronie barykady, odgrażając się przed meczem, że przyjechał po zwycięstwo. Miał rację ? ...

🙍‍♂️ɢʀᴜᴢ̇ᴇᴡsᴋɪ - ᴋᴏɴᴇᴡᴋᴀ, sʜᴇᴠᴇʟʏᴏᴠ, ᴏᴋᴏɴ́ [ᴄ], ᴘʀᴢʏʙʏᴌᴇᴋ, ᴘɪɢᴜᴌᴀ, ᴘʟᴜᴛᴀ, ᴡᴏᴅᴇᴄᴋɪ, ᴊᴇ̨ᴅʀᴢᴇᴊᴋɪᴇᴡɪᴄᴢ, ʙʀᴢʏsᴢᴋᴏᴡsᴋɪ, ᴅ.ɢᴀᴍᴏɴ́ - ᴍ.ɢᴀᴍᴏɴ́, ᴘɪsᴢᴄᴢᴇᴋ, ɢᴀᴡʟᴀs, sᴜʀᴏᴡʏ, sᴢᴄᴢᴇᴘᴀɴ́sᴋɪ, ɴᴏᴡᴏᴋ, ᴋʀᴜsᴢʏᴋ, ʟɪɢᴀs, ᴄᴀɴɪʙᴏᴌ

Hmm, no nie do końca, bo już od pierwszej minuty było widać kto jest zespołem dużo lepszym. W 4 minucie, po ładnym strzale od poprzeczki wynik otworzył Jędrzejkiewicz. W 11' podwyższył przesunięty do formacji ataku - Adam Brzyszkowski. Wiadomo było, że po strzeleniu dwóch bramek nie odpuścimy i pójdziemy po kolejne trafienia. Tak też się stało, a na listę strzelców, jeszcze w pierwszej połowie wpisywali się kolejno, w 22' ponownie Adaś Brzyszkowski, w 34' Łukasz Pluta, strzelanie przed przerwą w 37 minucie zakończył świetny tego dnia Brzyszkowski.

Po zmianie stron, goście liczyli na odrodzenie ale to nasza drużyna kontynuowała efektowną i efektywną grę. W 51 minucie, za sprawą Dawida Gamonia na wirtualnej tablicy widniał już wynik 6:0. Dwie minuty później Dawid już cieszył się z dubletu, a dosłownie w kolejnej akcji, po stałym fragmencie, ustawiony na prawej obronie Brayan Przybyłek podwyższył na 8:0 dla LKS-u. Na twarzach przyjezdnych, którzy na wiosnę prezentowali się bardzo dobrze, było widać coraz większą bezradność. Rywali dobił w 69 minucie Szymon Piguła, pewnie wykorzystując rzut karny, odgwizdany po faulu na Gamoniu. Ostatnie dwadzieścia dalej pod naszą dużą kontrolą. Na boisku pojawili się zmiennicy. Szansę debiutu otrzymał 16-letni skrbeńszczanin Kamil Ligas. Wynik nie uległ zmianie, nie byliśmy tym razem świadkami "dwucyfrówki". Najważniejsze, że dopisaliśmy trzy punkty, pokonując Inter II Krostoszowice bardzo pewnie czym potwierdziliśmy, że na własnym boisku czujemy się "jak ryba w wodzie".

Przed bardzo liczną 👏, własną publicznością, pokazali się wszyscy z meczowej "20". To bardzo cieszy i z pewnością motywuje kolejnych chłopaków z naszej wsi do gry. W kolejny weekend czeka nas bardzo trudna przeprawa w Bziu. Liczymy, że Zielono-Czerwoni w końcu pokażą dobrą i skuteczną grę poza Skrbeńskiem.