Pięć minut łez. Porażka z liderem po walce

LKS Skrbeńsko

4

:

2

55' LKS Skrbeńsko Dawid Gamoń
48' GKS Pierwszy II Chwałowice Dawid Przeździng
46' GKS Pierwszy II Chwałowice Daniel Ciemięga
29' GKS Pierwszy II Chwałowice Wojciech Guzy
26' GKS Pierwszy II Chwałowice Dawid Przeździng
24' GKS Pierwszy II Chwałowice Dawid Przeździng

LKS Skrbeńsko walczył do końca ale nie przywiózł punktów z Chwałowic. Lider okazał się za mocny pokonując Zielono-Czerwonych 4:2 (3:0)

Rozpromienieni zasłużonym zwycięstwem z Baranowicami, LKS tym razem udał się na ciężki teren w celu sprawienia niespodzianki. Mission impossible ?...

ɢʀᴜᴢ̇ᴇᴡsᴋɪ - sʜᴇᴠᴇʟʏᴏᴠ,  ᴏᴋᴏɴ́ [ᴄ], ᴋᴜʙᴀʟᴀ, ᴘʀᴏᴄʜᴀsᴇᴋ, ʙʀᴢʏsᴢᴋᴏᴡsᴋɪ, ᴘɪɢᴜᴌᴀ, ᴊᴇ̨ᴅʀᴢᴇᴊᴋɪᴇᴡɪᴄᴢ, ᴡᴏᴅᴇᴄᴋɪ, ᴘʀᴢʏʙʏᴌᴇᴋ, ᴅ. ɢᴀᴍᴏɴ́ - ɢᴀᴡʟᴀs, ᴍ.ɢᴀᴍᴏɴ́, ɴᴏᴡᴏᴋ, ᴋᴏsᴍᴀʟᴀ, ᴄᴀɴɪʙᴏᴌ

Od pierwszej minuty gry postawiliśmy rywalowi twarde warunki i nie byliśmy zespołem gorszym. Może nie tworzyliśmy sobie dwustuprocentowych okazji ale kilka razy piłka mogła zatrzepotać w siatce rywali. Przez 25 minut imponowaliśmy przede wszystkim walecznością, agresją,  zawodnicy GKS-u mieli mało miejsca, wygrywaliśmy pojedynki co było kluczem do sukcesu. Niestety, jedna akcja zmieniła wszystko. Długie podanie z zimną krwią, lobując Grużewskiego wykorzystał nr "11" Dawid Przeździng. Nie zdążyliśmy się otrząsnąć, a dwie minuty pózniej już przegrywaliśmy dwoma bramkami. Drugi raz na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny Przeździng. Nasza drużyna stanęła, a jak by tego było mało, w kolejnej akcji nieporozumienie w defensywie wykorzystał Wojciech Guzy i byliśmy na deskach. Trzy ciosy w odstępie pięciu minut powaliły by każdego. Niestety do końca pierwszej połowy nie byliśmy w stanie już się otrząsnąć.

W szatni padło kilka mocnych słów i na drugą połowę Zielono-Czerwoni wyszli ponownie zmotywowani. Trener podjął duże ryzyko i zmienił ustawienie na ofensywne co przyniosło oczekiwany efekt już w 4️⃣6️⃣ minucie. Wtedy to prawą stroną pognał Dawid Gamoń, mocno uderzył na bramkę, a piłka odbiła się od jednego z defensorów GKS-u i wpadła do siatki. Chcąc szybko pójść za ciosem straciliśmy czwartego gola. Niestety, tego dnia naszą bolączką były stałe fragmenty gry w defensywie. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego hat-tricka skompletował Przeździng. To trafienie już nie załamało naszego zespołu tak bardzo jak te w pierwszej połowie. Co więcej w 5️⃣5️⃣ minucie ponownie traciliśmy do rywala już tylko dwa gole. Tym razem to my dobrze wykorzystaliśmy rzut rożny, a na listę strzelców wpisał się Dawid Gamoń. Po tej bramce oglądaliśmy fragment gry "box to the box". Dużo w tym było niedokładności z obu stron ale kibicom mogło się to podobać. My nie zmienialiśmy nastawienia, narażając się kontry. W 66 minucie, jeden z obrońców GKS-u zagrał ręką w własnym polu karnym ale gwizdek arbitra milczał. Dzielnie walczyliśmy o korzystny wynik do końca ale również traciliśmy coraz więcej sił. Duże boisko dało się we znaki naszym zawodnikom ale także gospodarzom, którzy w końcówce bardzo umiejętnie kradli kolejne sekundy. Po 93 minutach arbiter zakończył mecz i to gospodarze mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów.

GKS Pierwszy II Chwałowice nadal na wiosnę nie stracił ani punktu i pewnie zmierza po awans. LKS poniósł trzecią porażkę w rundzie wiosennej. Porażkę, która nie boli tak bardzo jak dwie poprzednie bo Zielono-Czerwoni zostawili serducho na boisku i chwała im za to, że po pierwszej połowie byli w stanie się podnieść i wygrać drugą na terenie lidera.

Dziękujemy kibicom za liczne wsparcie i zapraszamy w kolejną niedzielę na derbowe starcie z Krostoszowicami ! 🤜🤛

2023-05-21 17:00